Rajd Baborowa 2018 - Kostka najszybszy w Baborowie

pią, 13 kwietnia 2018 godz. 19:41:51 skomentuj rajdy
Tagi: Kostka, Martynek

Civic Damiana Kostki | Fot. Kostka Rally Team

Damian Kostka, po czterech latach ponownie tworzący załogę z Mateuszem Martynkiem, prowadzi w Rajdzie Baborowa po pierwszym odcinku specjalnym. Piotr Baran i Michał Paciej ustępują załodze Kostka Rally Team o 0,8 sekundy. Czołową trójkę w generalce i RO2 uzupełniają Grzegorz Ciombor i Marcin Borycki (+1,0).

Rywalizowano na 1,65-kilometrowej próbie na ulicach Baborowa. Czwarty wynik uzyskali Michał Kwieciński i Sebastian Dwornik, liderzy RO1. Top 6 dla Civic'ków uzupełnili Szymon Żarłok i Krzysztof Pietruszka oraz Maciej Sordyl i Krystian Korzeniowski. Drugi czas w RO1 należał do Andrzeja Filipka i Adama Kędzierskiego w Astrze. W Pucharze Peugeot / Citroën prowadzą Łukasz Godula i Daniel Nowak (106 S16). W generalce RSMŚl sklasyfikowano 32 załogi.

Na czele RO Open N znaleźli się Marcin Kowal i Sebastian Lenkowski w Lancerze. W R Open 2WD liderują Marcin Babraj i Michał Majewski (C2). Błażej Gazda i Maciej Mikuliszyn (C2 R2) nie mają rywali w RO R.

Dariusz Poloński i Łukasz Sitek sprawdzający Fiestę R5 przed Rajdem Świdnickim, w Gość 4WD wyprzedzili o 18,6 s Tomasza Kucińskiego i Adama Mendonia (Lancer Evo X). Na czele Gość 2WD widnieją Mateusz Gołek i Jacek Spentany (Peugeot 208 R2). Sławomir Strychalski i Paweł Pochroń w Nissanie 350Z tracą 1,5, Jacek Polok i Katarzyna Pytel-Majkowska w Fieście R200 - 4,6 sekundy.

Fot. facebook.com/kostkarallyteam