Tour de Corse 2018 - Korsyka z Bouffierem i Loebem

czw, 15 marca 2018 godz. 16:43:10 skomentuj rajdy

fot. Citroen Racing

92 załogi, 11 w nowych samochodach WRC i trzy w starszych modelach pojawiły się na liście zgłoszeń Rajdu Korsyki, który stanowi czwartą rundę mistrzostw świata.

Obok stałych uczestników mistrzostw na liście pojawili się Bryan Bouffier i Xavier Panseri, którzy wsiądą do trzeciej Fiesty M-Sportu, Dani Sordo i Carlos Del Barrio (i20 Coupe WRC) oraz Sebastien Loeb i Daniel Elena, którzy zaliczą kolejny start na pokładzie C3 WRC. Starsze Fiesty WRC poprowadzą Armando Pereira i Alain Vauthier. Z DS3 WRC skorzysta Mauro Miele. Na liście zabrakło Craiga Breena.

Dwanaście załóg powalczy o punkty w WRC2. Czołówkę tworzą Kopecky i Dresler (Fabia R5), Katsuta i Salminen (Fiesta R5), Veiby i Skjaermoen (Fabia R5) oraz De Mevius i Louka (208 R5). Biało-czerwonych barw będą bronić Łukasz Pieniążek i Przemysław Mazur, którzy pojawią się na pokładzie Fabii R5.

15 załóg znalazło się na liście WRC3, z czego 14 powalczy w JWRC. Siedem duetów będzie rywalizować w klasie RGT. Marc Valliccioni, John Coyne i Alberto Sassi zgłosili Porsche 997 GT3.

Lista Zgłoszeń

fot. Citroen Racing