Barum Czech Rally Zlín 2018 - Kopecky wyszedł na czoło

nie, 26 sierpnia 2018 godz. 13:42:27 skomentuj rajdy

Jan Kopecky | fot. FIA ERC

Jan Kopecky uzyskał najlepszy czas na drugim przejeździe Halenkovic i wyszedł na prowadzenie w klasyfikacji generalnej Rajdu Barum. Czech na blisko 14-kilometrowej próbie uzyskał taki sam czas jak Miroslav Jakes i o 2,9 sekundy pokonał Chrisa Ingrama. Czwarty był Fabian Kreim (+3,1), piąty Jan Cerny (+3,4), a szósty Aleksiej Łukjaniuk (+4,3), który stracił fotel lidera.

- Mamy slicki, a oes jest pełen błota. Musiałem być ostrożny. Na następnym odcinku będzie lepiej i mamy szansę, że najdłuższy oes będzie suchy - podsumował Kopecky.

- To był dobry oes, ale niektóre partie są suche, a my mamy deszczówki. Na miękkich oponach byłoby lepiej - mówił Jakes.

- Jest jak na szutrze - oceniał Ingram.

- Było całkiem dobrze. Jest sporo błota na odcinku. Prawidłowo dobrałem opony - informował Kreim.

- Zmieniliśmy opony i czuję się bardziej komfortowo. Podobało się nam - mówił Cerny.

- Jesteśmy po bezpiecznej stronie, mamy deszczówki. Musimy skupić się na pętli i unikać problemów - relacjonował Łukjaniuk.

- Mamy opony przeznaczone na deszcz i kosztowało nas to sporo czasu. Z tymi oponami nie mamy szans na podium - tłumaczył Sordo (+4,8).

- Jest bardzo trudno. Jechałem bardzo ostrożnie. Straciliśmy trochę czasu, ale jedziemy do mety - mówił Griazin (+9,8).

- Złapaliśmy kapcia z przodu. Nie wiem gdzie - relacjonował Mares (+10,5).

- Nie jest dobrze. Jest sporo błota i bardzo szybko. Mamy złe opony, tylko pełne deszczówki, ale takie jest Barum - komntował Tarabus (+10,8).

- Mój wybór opon jest zły. Zmagamy się z tym. Samochód sporo się ślizgał - mówił Magalhaes (+30,5).

W klasyfikacji generalnej Kopecky ma 1,7 sekundy przewagi nad Łukjaniukiem. Na trzecie miejsce awansował Sordo (+43,1), a na czwarte spadł Griazin (+44,9). Piąty jest Jakes (+51,4).

fot. FIA ERC