Barum Czech Rally Zlín 2017 - Kopecky powiększa przewagę

sob, 26 sierpnia 2017 godz. 17:33:33 skomentuj rajdy

Jan Kopecky | fot. FIA ERC

Jan Kopecky ponownie powiększył przewagę nad rywalami w klasyfikacji generalnej Rajdu Barum. Czech był najszybszy na drugim przejeździe Semetina, gdzie o 4,7 sekundy pokonał Marijana Griebela. Oesowe podium skompletował Vaclav Pech (+5,6).

- To był czysty przejazd, zdecydowanie lepszy. Wiem, że było dobrze - komentował Kopecky.

- To szalony odcinek. Było szybko, ale miałem świetną zabawę. Podobają mi się takie oesy - podsumował Griebel.

- To szalony oes, ale dobry - podsumował Pech.

Czwarty czas należał do Bryana Bouffiera (+6,1). Za plecami Francuza sklasyfikowano Romana Krestę (+7,1), Aleksieja Łukjaniuka (+8,5), Jana Cernego (+8,6), Tomasa Kostkę (+9,0), Nikołaja Griazina (+9,0) i Kajetana Kajetanowicza (+9,2).

- Wszystko jest w porządku. Nie mam pełnej pewności - informował Bouffier.

- Było w porządku. Niektóre partie są czyste, ale inne są bardzo brudne. Mocno atakowałem - mówił Kresta.

- To był naprawdę dobry przejazd, ale po długiej prostej straciłem wspomaganie kierownicy. Musiałem zatrzymać się i zrestartować silnik. Straciłem sporo czasu - mówił Łukjaniuk.

- Starałem się atakować. Było całkiem dobrze. Jestem szczęśliwy - komentował Cerny.

- Jest wiele dobić na tym odcinku, zwłaszcza po starcie, między drzewami. Staram się mocno atakować - mówił Kostka.

- Było w porządku, ale po hopie wylądowałem na dwóch kołach. Nie sadziłem, że coś uszkodzę, ale czułem coś dziwnego z tyłu. Teraz jest jednak w porządku - donosił Griazin.

- Teraz było w porządku. Oczywiście chciałbym być na szczycie, ale jestem zadowolony z czasu. Będąc szczerym, czuję się zmęczony, ponieważ w nocy mało spałem. To dobra lekcja dla nas - tłumaczył Kajetanowicz.

- To był dobry oes, ale bardzo podstępny. Starałem się cieszyć jazdą. Czuję się w porządku - mówił Koci (+12,8).

- Odcinek był bardzo trudny. Samochód jest lepszy. Miałem lepsze ciśnienie opon. Powoli poprawiamy się i poprawiłem swój czas - informował Magalhaes (+15,3).

- To trudny oes. Miałem jeden duży moment, ale dopisało mi szczęście. Coś stało się na hopie, ale nie wiem co. Może pojechałem za szybko - podsumował Valousek (+17,3).

- Miałem kapcia i jadę ostrożnie. Czuję, że do tej pory miałem wystarczająco dużo problemów. Muszę być pewny siebie, by poprawić czasy - komentował Suarez (+17,7).

W klasyfikacji generalnej Kopecky ma 15,2 sekundy przewagi nad Łukjaniukiem i 35,7 sekundy zapasu nad Pechem. Czwarty jest Bouffier (+38,6), a na piąte miejsce awansował Griebel (+50,4). Kolejne lokaty należą do Kostki (+54,6), Kresty (+55,7), Cernego (+56,3) oraz Kajetanowicza (+57,0).

fot. FIA ERC