Rally of Turkey 2018 - Kopecky na czele, dobra końcówka dnia Kajetanowicza

pią, 14 września 2018 godz. 16:14:59 skomentuj rajdy

Kajetan Kajetanowicz

Jan Kopecky i Pavel Dresler, którzy na pierwszym odcinku specjalnym drugiej piatkowej pętli Rajdu Turcji musieli zmienić dwa przebite koła, unikali przygód na pozostałych oesach i zakończyli dzień jako liderzy klasyfikacji WRC 2. Dramat przeżył Pontus Tidemand, który na ostatnim odcinku złapał kolejnego tego dnia kapcia i nie miał kół zapasowych. Ciężki dzień mają za sobą także Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak.

Fabryczny duet Skody, który ukończył dzień ma 16,3 sekundy przewagi nad Ingramem i Whittockiem, którzy jako jedyni z czołówki nie przebili dziś opony. Najniższy stopień podium zajmują Tempestini i Itu (+2:37,9).

Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak po pokonaniu pierwszej piątkowej pętli bez układu wspomagania kierownicy, rozpoczęli drugą pętlę od przebitej opony, ale na dwóch ostatnich odcinkach dnia notowali drugie czasy tracąc do Jana Kopecky'ego odpowiednio 5,5 i 3,5 sekundy. Do podium Polakom brakuje 50,6 sekundy i mają ponad półtorej minuty przewagi nad Hellerem i Olmosem.