RallyRACC Catalunya - Costa Daurada 2018 - Kopecký i Dresler mistrzami WRC 2

wto, 23 października 2018 godz. 14:28:40 skomentuj rajdy

Jan Kopecký | Fot. Skoda Motorsport

Skoda Motorsport nie wysyła swoich załóg na Rally Australia. Pod nieobecność Pontusa Tidemanda w Katalonii, Jan Kopecký i Pavel Dresler już przed startem mają zapewnione mistrzostwo WRC 2. Skoda czwarty raz z rzędu zdobędzie mistrzostwo teamów.

- Oglądaliśmy fantastyczny pojedynek o tytuł mistrza świata w kategorii WRC 2 pomiędzy Pontusem Tidemandem i Janem Kopeckým - mówi szef Skody Motorsport, Michal Hrabánek. - Obydwóm kierowcom umożliwiliśmy udział w sześciu rundach. Jan w Hiszpanii zaliczy start numer 6. Pontus nie może go już przeskoczyć, bo ma za sobą sześć startów. Bardzo nas cieszy to, że zdobyliśmy obydwa tytuły w WRC 2 - dla kierowców i teamów. Załogi Skody wygrały dziesięć z dotychczasowych 11 rund WRC 2 w tegorocznych mistrzostwach świata. Witamy Volkswagena, który w Hiszpanii wchodzi z modelem Polo do kategorii R5.

- Mam naprawdę wspaniały sezon - powiedział Jan Kopecký. - Wygrałem wszystkie rajdy, w których startowałem - pięc rund WRC 2 i sześć rund mistrzostw Czech. W ubiegłym roku uciekło mi zwycięstwo w Hiszpanii. Teraz, gdy spadła ze mnie presja w mistrzostwach świata, postaram się to nadrobić.