Kopecky dziękuje kibicom

pon, 27 sierpnia 2018 godz. 12:59:39 skomentuj rajdy
Tagi: jan kopecky

Jan Kopecky | fot. Josef Petru

Jan Kopecky, pomimo kilku przygód, kontynuował swoją dominację w Czechach, ponownie wygrywając Rajd Barum, domową rundę FIA ERC.

Ile dla Ciebie znaczy to zwycięstwo?

To dla mnie dużo znaczy, zwłaszcza po problemach z przebitymi oponami. To było niewiarygodne, to co się zdarzało to jakiś koszmar.

Czy kiedy wstałeś w niedzielę rano wierzyłeś, że dogonisz Aleksieja?

Rano, tak. Po sobocie, kiedy pokazaliśmy dobre osiągi na długim oesie, naprawdę wierzyłem. Tak jak wspomniałem, mieliśmy duże wsparcie od kibiców. To było bardzo ważne.

Co sądzisz o występie Daniego Sordo?

Był naprawdę dobry, ponieważ to było jego pierwsze doświadczenie w tym rajdzie. Jeśli dobrze pamiętam, wielu dobrych kierowców, którzy startowali tu pierwszy raz, wypadali dużo słabiej niż Dani. W tych warunkach wykonał niesamowitą pracę.

Na mecie ostatniego oesu mówiłeś, że aktualnie nie masz kontraktu na przyszły rok i to mógł być Twój ostatni start w tym rajdzie?

Tak jest. Nie wiem, co będzie z przyszłym sezonie. Jeśli otrzymam jakiś fajny program, to będę kontynuował starty, a jeśli nie, to je zakończę. Jestem w tym sporcie już od dłuższego czasu. Zobaczymy, ale wierzę, że coś znajdziemy.

Co powiedziałbyś kibicom, którzy wspierali was przez ten weekend.

Dziękuję wszystkim kibicom, ponieważ stworzyli niesamowitą atmosferę na tym rajdzie, szczególnie wtedy, gdy straciliśmy dużo czasu. Mieliśmy pełne wsparcie z każdej strony, nawet z małych miejscowości. To było wspaniałe i dziękuję.

fot. Josef Petru