Rallye Deutschland 2017 - Koniec jazdy dla Neuville'a

sob, 19 sierpnia 2017 godz. 09:33:18 skomentuj rajdy

Thierry Neuville | fot. Hyundai Motorsport

Thierry Neuville, który pierwszy etap Rajdu Niemiec zakończył na trzeciej pozycji, pechowo rozpoczął rywalizację na sobotnich odcinkach. Belg na superoesie Arena Panzerplatte stracił ponad dziesięć sekund, a jedno z kół w jego Hyundaiu było bardzo mocno wygięte. Na aucie nie było widać żadnych oznak wypadnięcia z trasy lub uderzenia w hinklesteina. Najprawdopodobniej piasta koła odczepiła się od zawieszenia. Kierowca Hyundaia zakończył rywalizację.

Na pierwszą sobotnią pętlę Ott Tanak i Sebastien Ogier zabrali ze sobą trzy miękkie i dwie twarde opony. Kierowcy Citroena, Jari-Matti Latvala, Thierry Neuville i Dani Sordo zdecydowali się na pięć miękkich opon, a Juho Hanninen i Esapekka Lappi postawili na pięć twardych. Hayden Paddon wyjechał z serwisu z trzema twardymi i dwoma miękkimi oponami. Elfyn Evans postawił na pięć miękkich DMACK-ów.

Oes na swoje konto zapisał Ott Tanak. Estończyk za swoimi plecami zostawił Sebastiena Ogiera (+0,4), Andreasa Mikkelsena (+0,6), Krisa Meeke'a (+1,0) oraz Elfyna Evansa (+1,1).

- Było w porządku. Teraz będzie prawdziwy oes - mówił Ogier.

- Jest dość sucho. To wyjątkowe miejsce, które wymaga odpowiedniego podejścia - komentował Meeke.

Szósty rezultat należał do Daniego Sordo (+1,2), a siódmy do Juho Hanninena (+1,5). Dziesiątkę uzupełnili Jari-Matti Latvala (+1,6), Craig Breen (+1,7) oraz Hayden Paddon (+1,8).

- Zobaczymy, jak spiszą się opony na kolejnym odcinku. Jest podstępnie. Jest kilka wilgotnych partii - relacjonował Hanninen.

- W kilku miejscach zmieniłem notatki. Jest zaskakująco sucho i w kilku partiach mogę poprawić się - zapowiadal Latvala.

- Byłem ostrożny. Mam nadzieję, że kolejny oes będzie bardziej mokry - mówił Breen.

- Jest dość sucho. Spodziewam się, że na kolejnym odcinku będzie bardziej wilgotno - informował Paddon.

- To naprawdę krótki oes, ale mam dobre wyczucie. Miękkie opony były właściwym wyborem. Jesteśmy gotowi na następny odcinek - mówił Kremer (+6,1).

- Nie mam pojęcia, co się stało - informował Neuville (+10,7).

Po liczącym blisko 3 kilometry odcinku Tanak ma 6,3 sekundy przewagi nad Mikkelsenem. Na trzecie miejsce awansował Ogier (+31,0). Czwarty jest Neuville (+38,9), a piąty Evans (+53,2).

W WRC2 Jan Kopecky powiększył przewagę nad Pontusem Tidemandem do 8,4 sekundy. Trzeci jest Eric Camilli (+21,3), a czwarty Teemu Suninen (+29,6). Łukasz Pieniążek (+2:50,1) awansował na dziesiąte miejsce.

fot. Hyundai Motorsport