Rally Liepāja 2018 - Komplet Griazina

sob, 13 października 2018 godz. 11:25:06 skomentuj rajdy

Nikołaj Griazin | fot. FIA ERC

Nikołaj Griazin i Jarosław Fedorov zapisali na swoje konto komplet odcinków specjalnych pierwszej pętli Rajdu Lipawy i pewnie przewodzą stawce po trzech odcinkach specjalnych. Załoga Skody Fabii R5 ma 10,6 sekundy przewagi nad Chrisem Ingramem i Rossem Whittockiem. Najniższy stopień podium jak na razie zajmują Fredrik Ahlin i Joakim Sjoberg (+18,7).

- Nie atakujemy mocno. W pewnych miejscach mieliśmy gówniane momenty. Popełniłem duży błąd. Przed nami jeszcze długa droga i spróbujemy jechać czysto - informował Griazin.

- Naprawdę podobało nam się. Jechałem dużymi poślizgami i bawiłem się. Straciłem sporo czasu. Byliśmy zbyt ostrożni, mogłem mocniej atakować - podsumował Ingram.

- Jedziemy coraz lepiej. Popełniłem kilka małych błędów. Hamuję nieco za późno. Może byliśmy zbyt ostrożni - komentował Ahlin.

Drugą trójkę tworzą Kreim i Christian (+22,3), Habaj i Dymurski (+23,5) oraz Brynildsen i Minor (+28,5). Siódme miejsce zajmują Mares i Combe (+49,6).

- Mam bardzo dobre wyczucie auta. Na początku byłem jednak zbyt ostrożny i straciłem czas, ale jest dobrze - relacjonował Kreim.

- Było w porządku. To dobry poranek. Nie jestem pewien, czy mam właściwe opony. W pierwszej partii byliśmy wolni i ostrożni, ale ogólnie było bez problemów. Jestem zadowolony. Zobaczymy, co będziemy w stanie zrobić - komentował Habaj.

- Było dobrze. Staram się walczyć z innymi, ale są bardzo szybcy. Jechaliśmy na ograniczniku. Skrzynia jest za krótka. Przydałby się jeszcze jeden bieg - tłumaczył Brynildsen.

- Było naprawdę dobrze. Podobał nam się ten oes. Czasami ciężko znaleźć przyczepność, ale uczucie jest coraz lepsze. Czekamy na kolejną pętlę - mówił Mares.

- To był dobry oes. Jechaliśmy na odcięciu. Cały czas trzymasz gaz w podłodze. Nie popełniliśmy błędów. To dobry oes - podsumował Pellier (56,7).

- Na tym odcinku czułem się pewniej na szczytach. Jest superszybko. Wciąż buduję moją pewność - mówił Yates (+1:00,8).

Zamykający pętlę oes Ramirent (21,89 km) najszybciej pokonał Griazin, który był lepszy od Ingrama (+7,1), Ahlina (+7,5), Habaja (+10,7) i Kreima (+11,6).

fot. FIA ERC