Rajd Barbórka 2017 - Kolejny oes dla Kajetanowicza

sob, 2 grudnia 2017 godz. 12:34:50 skomentuj rajdy

Kajetan Kajetanowicz | fot. Marcin Snopkowski

Kajetan Kajetanowicz i Jarosław Baran nie dają żadnych szans rywalom na trasach Rajdu Barbórka i mają już na swoim koncie trzy oesowe triumfy. Załoga Fiesty WRC'17 tym razem była najszybsza na drugim przejeździe odcinka Autodrom Bemowo.

Za plecami mistrzów Europy sklasyfikowano Filipa Nivetta i Kamila Hellera oraz Bryana Bouffiera i Xaviera Panseriego. Kolejne lokaty wywalczyli Marczyk i Gospodarczyk, Butvilas i Vaitkevicius, Kuchar i Lukas-Jurkowska oraz Chuchała i Rozwadowski. Załoga Citroena C4 spóźniła się na start. W dziesiątce znaleźli się jeszcze Chuchała i Rozwadowski, Gryc i Kuśnierz, Byśkiniewicz i Wisławski oraz Ratajczyk i Szcześniak. Radosław Typa i Jakub Brzeziński musieli przedwcześnie zjechać z trasy odcinka.

Po trzech odcinkach Kajetanowicz ma za swoimi plecami Nivetta (+31,23), Bouffiera (+41,0), Marczyka (+43,24), Chuchałę (+47,13), Butvilasa (+51,43), Ratajczyka (+51,67) oraz Gryca (+57,75).

Czołową czwórkę klasy R2 tworzą Protasov i Lisicki, Poletyło i Waliszewska, Iwanek i Grzebieluch oraz Filipek i Kędzierski. W R3 załoga Kostka/Korzeniowski ma za sobą Kręciocha i Drewniaka, Marka i Kolaczka oraz Dudzińskiego i Biniędę.

W L1 wirtualne podium tworzą Luty i Gurdziołek, Michalski i Pawlik oraz Głowala i Głowala. W L2 Kula i Janasz są lepsi od Głazowskiego i Rabsztyna oraz Miziaka i Przybyszewskiego. W L3 na czele są Wydra i Sikorski, Wysocki i Zalega oraz Szczepański i Szynkiewicz.

 


fot. Marcin Snopkowski