Kimi w Arctic Rally

śro, 9 grudnia 2009 godz. 12:47:17 skomentuj rajdy

Räikkönen/Lindström | Fot. arcticrally.fiKimi Räikkönen i Kaj Lindström rozpoczną przygodę z Citroenem C4 WRC od 45. Arctic Lapland Rally (29-30 stycznia), pierwszej rundy mistrzostw Finlandii. Kimi debiutował na oesach w tegorocznej edycji Arctic Rally, zajmując 13 miejsce. Jechał Punto S2000 - również z Kajem Lindströmem.

- Włączenie Arctic Rally do naszego programu stanowiło kluczowy czynnik - powiedział Kaj Lindström portalowi wrc.com. - Bardzo chcieliśmy potraktować ten rajd jako test przed sezonem. Kimi i ja jechaliśmy już w nim Fiatem, a więc Kimi zna odcinki - mniej więcej - i będzie to dla niego dobra okazja do zyskania pewności w jeździe i w opisie. On nie słuchał pilota i nie pracował z opisem trasy od Rajdu Finlandii. O ile wiem, trasa Arctic będzie taka sama, jak w tym roku, a zatem możemy wykorzystać stare notatki i będzie to dobre przygotowanie zarówno do Szwecji, jak i całych mistrzostw.

Trwają rozmowy na temat zorganizowania testów dla Kimiego. - Idealny byłby powrót na odcinki testowe niedaleko Jyäskylä, z których korzystaliśmy w tym roku przed Arctic i Rally Finland - mówi Lindström. - Kimi już dobrze zna te odcinki, a zatem byłoby to idealne miejsce do poznania nowego samochodu. Tak byśmy chcieli, jednak na tym etapie nie uzgodniliśmy jeszcze planu z Citroenem. Dowiemy się więcej po Nowym Roku.

Fot. arcticrally.fi