Rally di Roma Capitale 2017 - Kierowcy pod wrażeniem Rajdu Rzymu

czw, 21 września 2017 godz. 13:38:27 skomentuj rajdy

Kajetan Kajetanowicz | fot. FIA ERC

Czołowi kierowcy, którzy rywalizowali na trasach Rajdu Rzymu, nie kryją zachwytu nad organizatorami imprezy, którym udało się przeprowadzić całą stawkę przez stolicę Włoch. Impreza zadebiutowała w kalendarzu mistrzostw Europy i mimo odwołania odcinka kwalifikacyjnego oraz kontrowersji w nadawaniu czasów najprawdopodobniej pozostanie w nim na przyszły rok.

- To niesamowite, co zrobili organizatorzy, byśmy pojawili się w tak pięknym i zatłoczonym mieście. To była szybka podróż, ale widzieliśmy wiele pomników. Na superoesie również było mnóstwo kibiców. Organizatorzy i policja wykonali dobrą robotę - oceniał Bouffier dla oficjalnej strony FIA ERC.

- Nigdy nie spodziewałem się, że zobaczę tylu kibiców na dojazdówce. To było niesamowite, gdy pokonaliby 18 kilometrów w szpalerze ludzi. To ważne dla rajdu, a ludzie byli niesamowici. To dobra idea - komentował Kajetanowicz.

- Nie miałem okazji zwiedzić Rzymu, ale po tym jak pokonałem go samochodem rajdowym, to muszę to zrobić. Gdy rozmawiałem ze sponsorami, że chcę wystartować w Rajdzie Rzymu, to przyciągało to ich uwagę. Rzym to wielka nazwa i ważne jest, by ERC odwiedzało stolice Europy. To dobre dla każdego - mówił Magalhaes.

fot. FIA ERC