Circuit of Ireland Rally 2014 - Katastrofa Ingrama

sob, 19 kwietnia 2014 godz. 12:12:01 skomentuj rajdy
Tagi: Ingram, Wiegand

Ingram/Moreau | Fot. ERCLiderzy irlandzkiej rundy ERC Junior Championship, Chris Ingram i Gabin Moreau rolowali po dwóch kilometrach trzynastego oesu, Gregorlough. Angielsko-francuska załoga wysiadła z Twingo R2 o własnych siłach. Pozostałym juniorom nadano czas 9.18,2. Jan Černý prowadzi z przewagą 1.39,2 nad Alexem Parpottasem. Aleks Zawada i Cathy Derousseaux zajmują piąte miejsce.

- Chris miał naprawdę ciężką kraksę - opowiadał Jan Černý. - Zawodnicy są OK, wysiedli z samochodu. Oni rolowali chyba wiele razy. Mam nadzieję, że następny razem pójdzie im lepiej.

W generalce Sepp Wiegand wyprzedził Esapekkę Lappiego o 0,7, Roberta Barrable'a o 4,6 sekundy.

- Staram się jechać czysto - powiedział Sepp Wiegand. - Nie jest łatwo, bo ryzykujemy utratę trzeciego miejsca. Trudno ocenić tempo. Zmierzamy na podium. Mogę jechać szybciej, ale chyba to wystarczy.

- Wszystko dobrze pracuje - mówił Esapekka Lappi. - Na prostych jedziemy na odcięciu, ale teraz już sporo odpuszczamy. Do końca jeszcze daleko. Miejmy nadzieję, że się uda...

- Jesteśmy zadowoleni - oświadczył Robert Barrable. - Nadal coś hałasuje z tyłu, więc czekamy na serwis, żeby to zrobić z tym porządek.

Sam Moffett wycofał się na dojazdówce. W Fieście wystąpiły kłopoty z ciśnieniem paliwa.