Rajd Śląska 2018 - Kasperczyk i Syty wygrywają Rajd Śląska

sob, 30 czerwca 2018 godz. 17:55:04 skomentuj rajdy

Kasperczyk/Syty

Jakub Brzeziński i Kamil Kozdroń na pokładzie Skody Fabii R5 na mecie ostatniego odcinka specjalnego mogli poczuć się zwycięzcami Rajdu Śląska, ale sędziowie anulowali 10-sekundową karę, którą otrzymała załoga Kasperczyk/Syty za potrącenie szykany i to oni na podium świętowali wygraną. Duet Fiesty R5 pokonał rywali o 0,2 sekundy! Trzecie miejsce zdobył duet Gabryś/Natkaniec (+1:11,3).

Swój rekordowy wynik wyrównał Dariusz Poloński (+1:21,8), którego pilotował Łukasz Sitek. Czołową piątkę zamknął duet Byśkiniewicz/Wisławski (+1:50,4). Kierowca Hyundaia również wyrównał swój najlepszy rezultat w RSMP.

Szóste miejsce wywalczyła najlepsza załoga klasy Open N: Słobodzian/Dachowski (+2:53,0), za którymi sklasyfikowano najszybszych zawodników klasy 2WD. Duet Jurecki/Trela (+5:01,6) pokonał Wróblewskiego i Spentanego (+5:05,3) o 3,7 sekundy. Punktowaną dziesiątkę zamknęli drudzy w Open N: Łata i Majewski (+5:17,3) oraz trzecia załoga 2WD: Bolek/Gaś (+6:34,8).

Bonusowe punkty za Power Stage wywalczyli Brzeziński, Kasperczyk (+0,3), Byśkiniewicz (+6,3), Poloński (+7,5) i Gabryś (+8,3).

Podium w klasie Open N uzupełnił duet Nowak/Grzelka. W Open 2WD+ najlepsi byli Halicki i Tkacz, którzy w pokonanym polu zostawili Borkowskiego i Jurgałę oraz Krysiaka i Trelę. W klasie 3 samotnie do mety dotarła załoga Kulka/Marcol. W HR4 Dudziński i Binięda pokonali Zabuskiego i Jarosa oraz Karzyńskiego i Jastrzębskiego.

W klasyfikacji sezonu Brzeziński (105) ma za sobą Kasperczyka (57), Grzyba (50), Marczyka (42), Byśkiniewicza (35), Słobodziana (33), Gabrysia (30) i Polońskiego (28). Kolejną rundą RSMP będzie zaplanowany na początek sierpnia Rajd Rzeszowski, który będzie punktowany podwójnie.