Rallye Automobile de Monte-Carlo 2019 - Kapeć Tanaka

pią, 25 stycznia 2019 godz. 15:50:58 skomentuj rajdy

Ott Tanak | fot. TGR WRC

Ott Tanak i Martin Jarveoja, którzy walczyli w ścisłej czołówce Rajdu Monte Carlo musieli zatrzymać się na odcinku Roussieux - Laborel 2. Estończyk przebił jedną z opon w swoim Yarisie WRC i załoga musiała zmień koło na odcinku. Duet Toyoty stracił ponad dwie minuty. Po uszkodzeniu koła blisko cztery minuty stracił Kris Meeke.

- Złapałem kapcia. Nie wiem, co się stało. Zatrzymałem się, by zmienić koło - relacjonował Tanak.

24-kilometrowy oes Roussieux - Laborel 2 na swoje konto zapisał Sebastien Loeb, dla którego to drugi wygrany oes w barwach Hyundaia. Francuz był o 4,4 sekundy szybszy od Elfyna Evansa i o 9,3 sekundy lepszy od Sebastiena Ogiera. Czwarty był Teemu Suninen (+20,2), a piąty Thierry Neuville (+24,7). Drugą piątkę otworzyli Andreas Mikkelsen (+28,9) i Jari-Matti Latvala (+34,9).

- W porządku. Teraz przejechałem naprawdę dobry oes. Wiedziałem, że przez opony straciłem dużo na poprzedniej próbie, ale tutaj wróciliśmy do walki - podsumował Loeb.

- Mieliśmy odpowiednie opony, co pomogło nam. Nie wiem, jak potoczy się ta pętle. To była trudna decyzja - mówił Evans.

- To był nasz plan. Wybraliśmy inne opony niż Thierry i mieliśmy dodatkowego slicka. Jest dużo głębokich cięć, ale unikałem ich, by nie przebić opony - informował Ogier.

- Było dość brudno, ale jest sucho. Nie trzeba czyścić. Myślę, że będzie gorzej - mówił Suninen.

- Błąd na poprzednim odcinku był kosztowny. Starałem się jak mogłem. Z tymi oponami to niezły czas - oceniał Neuville.

- To był dobry przejazd. Mogliśmy być szybsi, ale staraliśmy się trzymać limitu. Łatwo można popełnić błąd - informował Mikkelsen.

- Jest interesująco, cały czas sytuacja zmienia się. Widziałem Otta przed sobą i zastanawiałem się, czy na pewno dostrzegłem auto. To trochę rozproszyło mnie - komentował Latvala.

Po siedmiu odcinkach nowym liderem został Sebastien Ogier. Na drugie miejsce spadł Thierry Neuville (+14,0), a na trzecie awansował Sebastien Loeb (+1:15,5). Czwarty jest Andreas Mikkelsen (+1:20,0), a piąty Jari-Matti Latvala (+1:27,8).

fot. TGR WRC