Rally Mexico 2018 - Kapeć Loeba

sob, 10 marca 2018 godz. 21:53:48 skomentuj rajdy

Sebastien Loeb

Sebastien Loeb i Daniel Elena, którzy walczyli o zwycięstwo w Rajdzie Meksyku, pechowo rozpoczęli drugą sobotnią pętlę rywalizacji. Załoga Citroena musiała zatrzymać się na drugim przejeździe odcinka Guanajuatito, by zmienić przebitą oponę. 9-krotni mistrzowie świata stracili blisko dwie i pół minuty. Kapcia złapał też Dani Sordo, który stracił 30 sekund.

- Na linii był kamień. To nie było nic złego. Nie sądziłem, że złapię kapcia, ale stało się - mówił Loeb.

- Na początku odcinka był mały kamień, który uszkodził oponę i doszło do delaminacji - tłumaczył Sordo.

Wszyscy kierowcy za wyjątkiem Andreasa Mikkelsena zabrali z serwisu pięć twardych opon. Norweg postawił na trzy miękkie i dwie twarde.

31-kilometrową próbę najszybciej pokonał nowy lider klasyfikacji generalnej: Sebastien Ogier. Mistrz świata był o 3,8 sekundy szybszy od Krisa Meeke'a. 21,7 sekundy straty zanotował trzeci Jari-Matti Latvala.

- Mocno atakowałem - mówił Ogier.

- Nie mogłem nic więcej zrobić. Próbowałem wszystkiego. Na pięciu zakrętach straciłem maksymalnie 0,1 sekundy - informował Meeke.

- Celem jest dogonienie samochodu przede mną. Ma cztery minuty przewagi i musimy atakować - informował Latvala.

- Nie możemy za dużo zrobić z naszą pozycją. Z tyłu mam miękkie opony i czułem się dobrze. Wciąż jednak nie jestem w miejscu, w którym chciałbym być - informował Mikkelsen (+23,2).

- Samochód działa dobrze. Tył na twardych oponach mocno ślizga się i uderzyłem w skarpę. Nie atakowałem - mówił Neuville (+25,4).

- Jadę trochę za ostrożnie, ale teraz ważne jest dojechanie do mety - mówił Suninen (+28,3).

W klasyfikacji generalnej Ogier ma 3,8 sekundy przewagi nad Meekem. Trzecie miejsce zajmuje Sordo (+17,4), a czwarte Mikkelsen (+1:12,9). Loeb (+2:08,2) spadł na piąte miejsce. Szósty jest Neuville (+4:18,5).

Start kolejnego odcinka: Otates 2 został opóźniony o 20 minut ze względu na korki na dojazdóce.