Rally Italia Sardegna 2018 - Kajto piąty, Pieniążek siódmy

czw, 7 czerwca 2018 godz. 19:28:57 skomentuj rajdy

Kajetan Kajetanowicz | fot. Marcin Snopkowski

Fabryczni kierowcy Skody najlepiej rozpoczęli właściwe zmagania z trasami Rajdu Sardynii w klasyfikacji WRC2 i przewodzą klasyfikacji klasy po pierwszym odcinku specjalnym. Na dwukilometrowym oesie Ittiri Arena Show Ole Christian Veiby okazał się o 0,7 sekundy szybszy od Jana Kopecky'ego. Trzeci był Stephane Lefebvre (+0,9).

Za czołową trójką sklasyfikowano Simone Tempestiniego (+1,7), który okazał się szybszy od Kajetana Kajetanowicza (+2,0). Mistrz Europy w bezpośrednim pojedynku pokonał Łukasza Pieniążka (+3,0), przed którym znalazł się także Pierre-Louis Loubeta (+2,7). Czołową dziesiątkę zamknęli Hiroki Arai (+3,4), Takamoto Katsuta (+4,7) i Fabio Andolfi (+5,3).

- To niesamowity oes i panuje świetna atmosfera. Jest sporo kibiców. Przyczepność jest lepsza niż się spodziewałem. Świetnie bawiłem się - podsumował Kajetanowicz.

- Myślałem, że hopę mogę przejechać z gazem w podłodze, ale w powietrzu zdałem sobie sprawę, że to zbyt optymistyczne. Ogólnie odcinek był w porządku i mamy nadzieję, że jutro będziemy z przodu - mówił Pieniążek.

- Ten odcinek to wyzwanie. Bardzo podobało nam się i to dobry start rajdu - podsumował Arai.

- Na trasie jest sporo błota, ale podobało nam się - mówił Andolfi.

fot. Marcin Snopkowski