Kajetanowicz w WRC2

czw, 10 maja 2018 godz. 12:03:57 skomentuj rajdy

Kajetan Kajetanowicz | fot. Marcin Snopkowski

Trzykrotny rajdowy mistrz Europy, Kajetan Kajetanowicz zdradził podczas zorganizowanej dzisiaj konferencji prasowej w Warszawie, że w tym roku będzie rywalizował na trasach WRC2. Rajdową bronią ambasadora Ustronia będzie Ford Fiesta R5, który będzie obsługiwał M-Sport Polska. Kajetanowicz pozostanie kierowcą Lotos Rally Team. Pilota poznamy w ciągu najbliższych dni.

Pierwszym startem Polaka będzie Rajd Sardynii. Kajetanowicz nie zdradził, które rundy będą kolejne. Plan zakłada zaliczenie minimum czterech imprez. Mistrz Europy pojawi się także na trasie Rajdu Barbórka Warszawska.

– Każdy z poprzednich sezonów był wielkim wyzwaniem, jednak starty w mistrzostwach świata można zdefiniować kumulacją emocji do pełna. Wiem, że wielu kibiców oczekiwało na tę informację, podobnie jak ja. Dziękuję im za cierpliwość i zaufanie. Wierzę, że będą dalej obserwować rozwój sytuacji z zaciśniętymi kciukami. Staję przed wysoko zawieszoną poprzeczką do pokonania, jednak z fantastycznym dopingiem polskich fanów można z powodzeniem walczyć o najlepsze wyniki. Przed naszym zespołem nowy sprawdzian. Do pokonania mamy nieznane i nowe odcinki specjalne, na których czeka nas rywalizacja z doświadczonymi oraz fenomenalnymi konkurentami, ale jak zawsze jesteśmy gotowi podejmować coraz większe wyzwania. Kontynuuję współpracę z M-Sport Poland, co bardzo mnie cieszy, ponieważ wiem, jak wiele serca wkładają w nasze starty. Dziękuję Grupie LOTOS, Delphi Technologies i Driving Experience – partnerom, którzy po raz kolejny zaufali i docenili nasze wyniki, nie tylko sportowe. To ich wsparcie spowodowało, że długo oczekiwany krok do świata WRC stał się w końcu rzeczywistością – mówi Kajetan Kajetanowicz, rekordzista cyklu rozgrywanego na Starym Kontynencie.
Ford Fiesta R5
– Kajetan wygrał w Polsce i Europie wszystko to, co było do wygrania i to wielokrotnie. Teraz robimy wspólnie krok dalej i sięgamy po więcej. To mistrz kierownicy, który nie boi się trudnych wyzwań. Cieszymy się, że to właśnie on będzie nadal reprezentował naszą markę w tym niezwykłym, dynamicznym i wymagającym sporcie – podkreśla Mateusz Aleksander Bonca, p.o. Prezesa Zarządu Grupy LOTOS S.A.

  fot. Marcin Snopkowski