Rajd Rzeszowski 2017 - Kajetanowicz: To będzie trudny rajd

czw, 3 sierpnia 2017 godz. 17:07:25 skomentuj rajdy

Kajetan Kajetanowicz

Kajetan Kajetanowicz uzyskał ósmy czas na odcinku kwalifikacyjnym poprzedzającym Rajd Rzeszowski.

Obrońca tytułu mistrza Europy przyznaje, że polska runda FIA ERC będzie trudnym i wymagającym rajdem, zarówno ze względu na upalne warunki pogodowe, ale jak również techniczne oesy.

- Jesteśmy po odcinku kwalifikacyjnym. Dwa przejazdy treningowe były dobre i jestem zadowolony z wyczucia. To na pewno będzie trudny rajd jeśli chodzi o wysokie temperatury - powiedział Kajetan Kajetanowicz dla autoklub.pl - Ważne, aby utrzymać koncentrację do samego końca i przez cały czas. Wiadomo, że w środku w aucie jest bardzo ciepło, a do tego jedziemy na bardzo wysokim tętnie, więc organizm szybko się eksploatuje. Mieliśmy podobne warunki na Cyprze i poradziliśmy sobie. Jestem przekonany, że to będzie dobry rajd dla kibiców, bo mają mocnych kierowców, bardzo szybkie samochody, mnóstwo załóg i to sprawia, że szykuje się ekscytujący rajd. Jest dobra pogoda i nie mogę się tego doczekać. Myślę, że to jest jeden z najlepiej obsadzonych rajdów, jakie pamiętam, więc cieszę się, że mogę tu być.

- Na szutrze jest więcej improwizacji, tutaj asfalt mniej wybacza te błędy, do tego mamy jeszcze wąskie drogi - charakteryzował Kajto Rajd Rzeszowski. - Odcinki są mega wąskie. Myślę, że to jedne z najwęższych tras na jakich jechałem. Czasami jadąc środkiem drogi dotykamy z jednej i drugiej strony pobocza. Do tego jedziemy zakrętami, wygrodzenia na cięciach, których jest mnóstwo – to jest bardzo trudny technicznie rajd. Mamy też szybkie oesy, szczególnie pierwszego dnia, który jest całkowicie nowy dla wszystkich i będzie to dobry egzamin.

- Mieliśmy dobre rajdy w tym roku, ale faktycznie to ogólnie nie jest łatwy sezon, chociaż tylko jedna załoga jest przed nami, zatem jest okej. Zawsze jest tak, że przychodzi trudny moment, ale trzeba sobie z nim poradzić. Jestem dobrej myśli i robimy z zespołem bardzo dobrą robotę – podsumował.