Rallye Deutschland 2013 - Jest coraz gorzej

pią, 23 sierpnia 2013 godz. 12:52:31 skomentuj rajdy

Kościuszko/Szczepaniak

Po trzech oesowych zwycięstwach, Thierry Neuville zakończył pierwszą piątkową pętlę Rallye Deutschland ze stratą 2,4 sekundy do prowadzącego Jari-Mattiego Latvali. Trzeci w łącznych wynikach, Dani Sordo ustępuje liderowi o 15 sekund. Michał Kościuszko ma coraz większe problemy z kręgosłupem.

- Jest coraz gorzej - mówił Michał na mecie oesu. - Na mocnych hamowaniach czuję kłucie w klatce piersiowej. Boję się każdego dobicia na cięciu, więc nie jestem w stanie jechać wystarczająco odważnie. Nie ptrafię mocno zaciągnąć ręcznego. Liczę, że fizjoetapeuta coś z tym zrobi, bo dalej nie mogę tak jechać.

- To był dobry przejazd - uznał Thierry Neuville. - W paru miejscach asfalt był śliski, za późno hamowałem i straciłem tam czas. Potem znowu odnalazłem rytm. Opis jest trochę za wolny.

Jari-Matti Latvala przegrał oes o dwie sekundy. - Deszcz nie wpłynął na naszą jazdę. W paru miejscach było trochę ślisko. Założyliśmy dwie miękkie opony na krzyż z twardymi.

Dani Sordo okazał się gorszy o dziewięć dziesiątych od Latvali. - Mieliśmy dwa zapasowe koła i założyłem miękkie opony na krzyż z twardymi. Liczyłem na więcej deszczu. Straciliśmy trzy sekundy.

Mikko Hirvonen utrzymuje czwarte miejsce. - Jestem bardzo zadowolony z obecnego tempa. Na tym odcinku było trochę mokro.

- Nie skorzystaliśmy na deszczu, ale niewiele brakowało - stwierdził Mads Østberg. - Po południu postaram się odzyskać jakąś pewność. W tej chwili nie jestem zaprzyjaźniony z samochodem. Nie wiem, co się dzieje. Nie mogę jechać szybciej.

Martin Prokop zakończył pętlę w szóstce. - Odcinek był dosyć zdradliwy. Zaczęło mocno padać i końcówka okazała się bardzo śliska. Ostatnie dwa zakręty były zabłocone i o mało nie wypadłem.  

Nasser al-Attiyah traci 9,8 sekundy do Prokopa. - Na ostatnich pięciu kilometrach padał deszcz. Odcinek nie był łatwy. Po południu postaramy się poprawić.

Jewgienij Nowikow uzyskał ósmy czas. - Na wszystkich trzech odcinkach dosyć trudno jechało się na miękkich oponach. Starałem się znaleźć rytm.

Khalid al-Qassimi przegrywa z czterema załogami z WRC 2. - Na początku było dobrze, pod koniec pojawił się deszcz. Nie padało mocno, ale na zakrętach było już błoto. Musiałem dokładnie słuchać opisu.