Dayinsure Wales Rally GB 2018 - Jednak Suninen

czw, 4 października 2018 godz. 13:08:49 skomentuj rajdy

Sebastien Ogier | fot. twitter.com/SebOgier

Jari-Matti Latvala i Miikka Anttila, Elfyn Evans i Daniel Barritt oraz Sebastien Ogier i Julien Ingrassia zakończyli odcinek testowy Rajdu Wielkiej Brytanii z najlepszym i takim samym czasem. Duet Toyoty oraz Brytyjczycy popisali się rezultatem 2:01,4 w pierwszym przejeździe próby, a mistrzowie świata w piątym.

Na ponad 3-kilometrowym oesie Clocaenog czwarty czas zanotowali Craig Breen i Scott Martin (+0,1), którzy okazali się lepsi od duetów Neuville/Gilsoul (+0,4), Ostberg/Eriksen (+0,5) oraz Suninen/Markkula (+0,5). Czołową dziesiątkę zamknęły załogi Lappi/Ferm (+0,8), Paddon/Marshall (+1,2) oraz Mikkelsen/Jaeger (+1,7). Jedenasty czas uzyskali Ott Tanak i Martin Jarveoja (+1,9), którzy stracili pierwsze godziny jazd po kraksie na pierwszym przejeździe próby.

W stawce WRC2 najszybszy był Kalle Rovanpera, za którym znalazł się Eric Camilli (+0,2) i Ole Christian Veiby (+0,6). Łukasz Pieniążek i Przemysław Mazur zanotowali dziewiąty czas w stawce i stracili do najszybszych 1,9 sekundy.

Start właściwej rywalizacji zaplanowano na dzisiejszy wieczór. O 20:00 czasu polskiego rozpocznie się mierzący 1,7 km superoes Tir Prince.

UPDATE 14:20
Sędziowie ponownie skorygowali czasy uzyskane na odcinku testowym i zwycięzcą został Teemu Suninen, który o 0,2 sekundy pokonał Jari-Matti Latvalę, Elfyna Evansa i Sebastiena Ogiera. Zmianie uległ tylko czas kierowcy M-Sportu.

 


fot. twitter.com/SebOgier