Rally Mexico 2018 - Idealny dzień Ogiera

nie, 11 marca 2018 godz. 00:22:22 skomentuj rajdy

Sebastien Ogier | fot. M-Sport

Sebastien Ogier i Julien Ingrassia, którzy wykorzystali problemy rywali, prowadzą w klasyfikacji generalnej Rajdu Meksyku przed zamykającymi sobotnie zmagania superoesami. Mistrzowie świata za swoimi plecami mają Krisa Meeke'a i Paula Nagle'a (+37,1) oraz Daniego Sordo i Carlosa Del Barrio (+44,5).

- Szczerze mówiąc, to był idealny dzień. Mocno atakowałem. Jak tylko mogłem. To działało. Teraz mamy zniszczone opony i nie jechałem tak szybko, jakbym chciał - podsumował Ogier.

- Po południu nie miałem tempa Ogiera, więc cieszę się, że wciąż jestem na drugim miejscu - komentował Meeke.

Za podium jak na razie sklasyfikowana jest załoga Mikkelsen/Jaeger (+1:30,0). Po zmianie koła na jednym z odcinków Sebastien Loeb i Daniel Elena (+2:17,0) są na piątej lokacie. Szósty jest Thierry Neuville (+4:44,7) pilotowany przez Nicolasa Gilsoula, który ma za sobą liderów WRC2: Pontusa Tidemanda i Jonasa Anderssona (+9:14,8).

- Próbuję, ale nadal chciałbym być szybszy - komentował Mikkelsen.

- Nie atakuję. Jadę powoli. Teraz nie walczę o prowadzenie i moja motywacja jest inna - informował Loeb.

- Na początku odcinka bardzo mocno ślizgałem się, a potem wpadłem do rowu i zdałem sobie sprawę, że mogę mieć kapcia. Zwolniłem - mówił Neuville, który do mety dotarł z przebitą lewą tylną oponą.

- Podoba mi się. Wszystko działa bardzo dobrze i chciałbym podziękować wszystkim za pomoc - mówił Tidemand.

Punktowaną dziesiątkę uzupełniają załogi Greensmith/Parry (+14:51,7), Latvala/Anttila (+15:57,7) i Heller/Olmos (+21:22,7).

- Było całkiem dobrze i nie popełniłem żadnego błędu. Chciałem być konsekwentny i zrobiliśmy to - mówił Greensmith.

Na drugim przejeździe odcinka El Brinco (9,98 km) Ogier w pokonanym polu zostawił Meeke'a (+2,6), Sordo (+2,7), Loeba (+2,8), Mikkelsena (+3,2) i Latvalę (+3,2).

- Atakowałem na maksimum. Nie mogłem pojechać szybciej. Dałem z siebie wszystko - mówił Latvala.

fot. M-Sport