RallyRACC Catalunya - Costa Daurada 2018 - Hyundai wykorzysta jokera

czw, 11 października 2018 godz. 09:26:58 skomentuj rajdy

fot. Hyundai Motorsport

Hyundai Motorsport, który w klasyfikacji zespołów WRC traci coraz więcej punktów do Toyoty, zamierza wykorzystać ostatniego jokera homologacyjnego przed Rajdem Katalonii i wyposaży model i20 Coupe WRC w nowe podzespoły. Po Rajdzie Wielkiej Brytanii przewaga Thierry'ego Neuville'a w klasyfikacji sezonu spadła do siedmiu punktów.

Belg nie będzie miał łatwego zadania w Hiszpanii. W piątek czeka go odkurzanie szutrowych odcinków specjalnych, ale dalsza lokata po pierwszym dniu może ułatwić mu zadanie na asfaltowej części imprezy. Po obróceniu załóg WRC Belg będzie mógł przemierzać asfaltowe odcinki jako jeden z pierwszych, co wykluczy jazdę po naniesionym z poboczy brudzie.

Ponadto Hyundai zdecydował się na wykorzystanie jokera homologacyjnego. Zmianie ulegnie geometria przedniej osi oraz centralny dyferencjał, by wyeliminować pojawiającą się w Hyundaiu podsterowność.

- Nie uzyskaliśmy wyników na które liczyliśmy w Walii, co nie sprzyja naszym mistrzowskim ambicjom. Zostały tylko dwa rajdy i zwłaszcza w klasyfikacji producentów nie będzie łatwo. Musimy więc zrobić wszystko, co w naszej mocy, by wygrać - mówił Michel Nandan, szef Hyundai Motorsport.