Tour de Corse 2018 - Hyundai musi poprawić się na asfalcie

pon, 9 kwietnia 2018 godz. 09:21:23 skomentuj rajdy

Michel Nandan | fot. Hyundai Motorsport

Michel Nandan przyznał po zakończeniu Rajdu Korsyki, że jedynym pozytywem, jaki zespół może wyciągnąć z minionego weekendu, są punkty wywalczone do klasyfikacji zespołów. Kierowcy Hyundaia nie mogli znaleźć ustawień do swoich i20 Coupe WRC i prezentowali przeciętne tempo, ale dzięki problemom rywali Thierry Neuville wywalczył trzecie, a Dani Sordo czwarte miejsce. Andreas Mikklesen był siódmy.

- Zaczynając od pozytywów, dzięki trzeciej lokacie Thierry'ego zdobyliśmy kolejne miejsce na podium w sezonie, a Dani znalazł się tylko pozycję niżej, więc zdobyliśmy ważne punkty do klasyfikacji mistrzostw. Nadal wszyscy są niewiarygodnie blisko i tak będzie przez cały sezon - mówił Nandan.

- Nie możemy pozwolić sobie na kolejne trudne weekendy. Musimy się przegrupować i ciężej pracować, by poprawić naszą wydajność na asfalcie. Nawet niedzielny poranek nie był wolny od problemów. Thierry pokonał Power Stage z silnikiem, który pracował na trzech cylindrach. Musimy to sprawdzić, by zrozumieć, co się wydarzyło. Mamy wiele lekcji z tego rajdu - dodał.

fot. Hyundai Motorsport