Hyundai krytykuje Mikkelsena

nie, 23 grudnia 2018 godz. 11:38:24 skomentuj rajdy
Tagi: Mikkelsen

Andreas Mikkelsen | Fot. Hyundai Motorsport

Kontrakt zapewnia Andreasowi Mikkelsenowi pełny sezon w WRC 2019, ale Hyundai nie jest zadowolony z Norwega, który w tym roku zajął szóste miejsce w mistrzostwach zdobywając 84 punkty (przy 201 punktach Thierry'ego Neuville'a, w sumie 144 punktach Haydena Paddona i Daniego Sordo, dzielących się trzecim samochodem). W dorobku Mikkelsena widnieją jedno trzecie miejsce, jedno czwarte, dwa piąte i dwa szóste.

- To był trudny rok dla Andreasa - powiedział team manager Alain Penasse w rozmowie z Motorsport-Total.com. - Oczywiście zarówno on, jak i my oczekiwaliśmy więcej. Po ostatniej rundzie przeprowadziliśmy rozmowę i będziemy pracować nad tym, żeby poszło lepiej. Zobaczymy w Monte Carlo, czy ta rozmowa coś dała.

- To dla mnie bardzo ważne, żeby odzyskać formę - przyznał Mikkelsen. - W przyszłym roku nadal będę pracował z tym zespołem i mocno liczę, że zejdę z tej złej spirali. W każdym rajdzie mieliśmy jakieś problemy i potem za bardzo starałem się o poprawę wyniku. Sądzę, że potrzebuję jednego dobrego rezultatu i już wszystko pójdzie lepiej. Być może za dużo myślałem o mojej jeździe. 

Fot. Hyundai Motorsport