Acropolis Rally 2018 - Herczig wyprzedził Grzyba

sob, 2 czerwca 2018 godz. 17:12:28 skomentuj rajdy

Norbert Herczig | fot. FIA ERC

Norbert Herczig zapisał na swoje konto drugi przejazd odcinka Drossohori i awansował na drugie miejsce w klasyfikacji generalnej Rajdu Akropolu. Za Węgrem na ponad 25-kilometrowej próbie sklasyfikowano Bruno Magalhaes (+5,7), a trzeci był Grzegorz Grzyb (+6,6), który spadł na trzecie miejsce w generalce. Taki sam czas jak Polak zanotował Eyvind Brynildsen. Czołową piątkę zamknął Simos Galatariotis. Oes rozpoczął się z 50-minutowym opóźnieniem.

- Było w porządku. Droga jest bardziej czysta. Czasami między drzewami pojawiał się kurz, ale miałem dobre wyczucie. Na ostatnim kilometrze skończyły się hamulce - relacjonował Herczig.

- Jechałem ostrożnie i starałem się unikać kapci. Mamy bardzo twardą mieszankę opon, więc nasze osiągi nie są najlepsze, ale przede wszystkim oszczędzamy ogumienie - informował Magalhaes.

- Nie mieliśmy problemów, wszystko jet w porządku. Na odcinku były lepsze warunki, niż się spodziewałem - komentował Grzyb.

- Wydaje mi się, że nie mam lewych opon. Nie miałem przyczepności. Potrzebujemy twardszej mieszanki - mówił Brynildsen.

- Wszystko jest dobrze. Jechałem bezpiecznie - mówił Galatariotis.

- Nie miałem problemów, jest w porządku. Staraliśmy się unikać kamieni, ale długo czekaliśmy na start i nie mogłem skoncentrować się - informował Habaj.

W klasyfikacji generalnej Magalhaes ma 52,7 sekundy przewagi nad Herczigiem i 53,4 sekundy zapasu nad Grzybem. Czwarty jest Ptaszek (+1:10,7), a piąty Galatariotis (+1:51,4). W klasyfikacji etapu czołową piątkę tworzą Magalhaes, Habaj (+40,2), Grzyb (+42,6), Herczig (+44,2) i Ptaszek (+54,0).

fot. FIA ERC