Harrach wyróżniony

nie, 6 stycznia 2013 godz. 08:24:49 skomentuj rajdy

Jean-Pierre Nicolas i Beppo Harrach | Fot. ERCLiczyliśmy na wyróżnienie Kajetana Kajetanowicza, jednak jury Colin McRae ERC Flat Out Trophy przyznało nagrodę po Jänner Rallye Beppo Harrachowi. Wiedeński arystokrata świetnie zna Rajd Styczniowy - uczestniczy w nim od 2003 roku, wygrał edycję 2009, był trzeci w 2012, czwarty w 2005. Tym razem dysponując równorzędnym sprzętem, pokonał debiutanta z Polski w Production Cup o 1,1 sekundy.

W jury Trofeum Colina McRae zasiadali Gilbert Roy z Eurosport Events, koordynator ERC Jean-Pierre Nicolas oraz Jimmy McRae, ojciec Colina. - To dla mnie naprawdę zaszczyt - powiedział Beppo Harrach. - Colin McRae był jednym z moich bohaterów, kiedy dorastałem. Kibice go kochali, ponieważ wszędzie jeździł pełnym gazem.

33-letni Ernst Graf von Harrach pochodzi z jednej z najznamienitszych arystokratycznych rodzin w habsburskim cesarstwie. Korzenie rodu sięgają XIII wieku i rozpoczynają się od Přibyslava z Harachu. Potomkowie władyki ze wsi Hora (Harachy) w południowych Czechach, nabyli posiadłości w Mühlviertel (obecny teren Jänner Rallye), Styrii i Karyntii.

Beppo kontynuuje rajdowe tradycje swojego ojca, Ernsta Harracha, mistrza Austrii z 1990 roku. Harrach junior ma za sobą sezon w PWRC (2002) i JWRC (2003). Zaliczył 12 startów w mistrzostwach świata. W 2011 został mistrzem Austrii, a rok później - wicemistrzem. Właścicielami firmy DiTech sponsorującej Harracha, są Polacy.

Fot. fiaerc.com