Rally Finland 2017 - Hanninen wypadł z podium

nie, 30 lipca 2017 godz. 09:41:01 skomentuj rajdy

Elfyn Evans | fot. M-Sport

Juho Hanninen po popełnieniu niewielkiego błędu na trasie odcinka Oittila 1 wypadł z podium Rajdu Finlandii na koniec pierwszej niedzielnej pętli rywalizacji. Fin musi jak na razie uznać wyższość liderującego Esapekki Lappiego oraz Teemu Suninena (+42,2) i Elfyna Evansa (+44,7). Strata do Brytyjczyka wynosi 0,2 sekundy.

- W porządku. Było dość ślisko. Nie mogę zrobić nic głupiego i będzie dobrze - komentował Lappi.

- Co się zmieniło? To sekret. Nie mogę powiedzieć, bo walka jest twarda - mówił Suninen.

- Walczymy. Wypadłem na dwóch skrzyżowaniach. Przyczepność bardzo zmienia się i ciężko czytać drogę - podsumował Evans.

- Straciłem sporo czasu po starcie. Za szeroko pojechałem na lewym nawrocie i uderzyłem w belę siana - informował Hanninen.

Piąte miejsce po pętli zajmuje Craig Breen (+1:19,9), za którym znajduje się Thierry Neuville (+1:39,3). Kolejne lokaty należą do Otta Tanaka (+2:04,4), Krisa Meeke'a (+3:10,4), Daniego Sordo (+4:07,3) oraz Madsa Ostberga (+4:24,5).

- Wypadłem na hamowaniu. Przed nami jeszcze dwa odcinki. To bardzo długi rajd - komentował Breen.

- Nie ma przyczepności. Przed startem zmieniłem kilka rzeczy. Przestrzeliłem trzy skrzyżowania na jednym odcinku! - relacjonował Neuville.

- Przyczepność jest dość słaba, ale tak jest na wszystkich oesach porannej pętli. Na Power Stage powinno być w porządku - mówił Tanak.

- Przez cały weekend walczę z pewnością siebie. Chcę po prostu dokończyć ten dzień - informował Meeke.

- To niewiarygodne. Jest bardzo ślisko. To zaskakujące - mówił Sordo.

- Nie wiem, czy coś nie tak jest z samochodem, czy w lesie jest lód, ale jest bardzo ślisko. Nie ma przyczepności - informował Ostberg.

10-kilometrowy oes na swoje konto zapisał Jari-Matti Latvala. Dla Fina to 486 oesowy triumf, co pozwoliło mu awansować do czołowej dziesiątki klasyfikacji wszech czasów. Kierowca Toyoty wyrównał wynik Stiga Blomqvista. Drugi na odcinku był Teemu Suninen (+3,2), a trzeci czas zanotował Elfyn Evans (+3,7).

- Mam fantastyczne wyczucie samochodu i jazdy. Jest lepiej niż kiedykolwiek wcześniej - mówił Latvala.

fot. M-Sport