Rally Finland 2017 - Hanninen i Suninen na zero

nie, 30 lipca 2017 godz. 08:49:00 skomentuj rajdy

Juho Hanninen  | fot. TGRWRC

Juho Hanninen uzyskując drugi czas na odcinku Lempää 1, odrobił posiadane do Teemu Suninena straty i w klasyfikacji generalnej obaj Finowie posiadają taki sam łączny czas. Blisko siedmiokilometrową próbę na swoje konto zapisał Jari-Matti Latvala, który powrócił do jazdy w systemie Rally2. Zespołowy kolega stracił do niego 1,1 sekundy, a trzeci był Elfyn Evans (+1,8).

- To był problem z ECU. Nie mogłem nic zrobić. To podzespół od dostawcy, więc to nie był błąd zespołu. Wierzymy, że części, które kupujemy są w porządku. Czegoś nauczyliśmy się. Najważniejszą rzeczą jest to, że samochód jest dobry i czuję, że jadę dobrze. To ważne na przyszłość. Będę atakował na Power Stage - zapowiadał Latvala.

- Było w porządku, ale w lesie jest ślisko i podstępnie. Straciłem tam rytm - mówił Hanninen.

- Zmagałem się z widocznością. Wycieraczki zatrzymały się na szybie. To było rozpraszające. Poza tym wszystko działa dobrze. Co mogę zrobić? Zobaczymy - podsumował Evans.

Czwarty czas uzyskał Craig Breen (+4,3). Irlandczyk w pokonanym polu zostawił Otta Tanaka (+4,7), Haydena Paddona (+4,7), Esapekkę Lappiego (+5,1) i Teemu Suninena (+5,4). Dziesiątkę skompletowali Thierry Neuville (+5,5) i Mads Ostberg (+6,2).

- Wygląda na to, że możemy zapewnić sobie piąte miejsce - mówił Breen.

- Jest bardzo, bardzo ślisko. Muszę dbać o opony i zobaczymy, co będzie możliwe na Power Stage. Nie zdobędę więcej punktów. Finowie są bardzo silni. Zobaczymy, co będzie możliwe - informował Tanak.

- Bez problemów. Po prostu staram się bawić, ale jest ciężko, gdy nie jedziesz z gazem w podłodze. Naprawdę musisz atakować, by pakiet aero działał dobrze. Jeszcze trzy odcinki - komentował Lappi.

- To zły ranek dla nas. Cały czas walczyłem z przyczepnością. Nie wiem, co się dzieje. Muszę coś znaleźć na następny odcinek - mówił Suninen.

- Samochód ślizga się, ale to normalny oes. Było trochę zabawy, ale cień pod drzewami sprawia trudności. Ciężko czytać drogę. Power Stage będzie bardzo ważny - komentował Neuville.

- Było w porządku. To piękny oes. To wspaniały start dnia. Kierowcy, którzy wykorzystają drogę powinni pojechać lepiej - komentował Ostberg.

- W porządku. Co mogę powiedzieć? Staram się. Przyczepność jest dobra - podsumował Meeke (+9,3).

- Jest bardzo ślisko - mówił Sordo (+11,4).

W klasyfikacji generalnej Lappi ma za swoimi plecami Hanninena (+49,4), Suninena (+49,4) i Evansa (+51,4). 24,7 sekundy do Brytyjczyka traci Breen.

W WRC2 Jari Huttunen ma za sobą Quentina Gilberta (+2:09,3) i Toma Cave'a (+3:21,0).

- Było w porządku. To bardzo spokojny start dla mnie. Jazda na 90% jest trudna. Łatwiej jest na 100% - mówił Huttunen.

fot. TGRWRT