Azores Rallye 2019 - Habaj z piątką na Azorach

śro, 13 marca 2019 godz. 02:40:49 skomentuj rajdy
Tagi: Habaj, Dymurski

Fabia Łukasza Habaja | Fot. Facebook

Jedyni Polacy na liście zgłoszeń pierwszej rundy ERC, Łukasz Habaj i Daniel Dymurski otrzymali numer startowy 5 w 54. Azores Rallye. Załoga eSky Rally Team skorzysta z Fabii R5 z łotewskiego Sports Racing Technologies.

Zgłoszono 59 załóg - 22 w samochodach R5. Jedynkę przyznano Aleksiejowi Łukjaniukowi i Aleksiejowi Arnautowowi. Mistrzowie Europy przesiadają się do Citroëna C3 R5 i będą reprezentować Saintéloc Junior Team. Za Łukjaniukiem znaleźli się Bruno Magalhães (Hyundai), Chris Ingram (Fabia) i Norbert Herczig (Polo).

Łukasz Habaj poprzedza na liście Ricardo Mourę, Vojtěcha Štajfa, Alexandrosa Tsouloftasa, Pierre-Louisa Loubeta (Fabie), Marijana Griebela (Polo), Mattiasa Adielssona (C3), Ricardo Teodósio, Paulo Nobre, Luisa Rego juniora, Miguela Barbosę (Fabie), Bernardo Sousę (C3), Pedro Almeidę (Fabia), Miguela Correię (Fiesta),  Aloísio Monteiro (Fabia).

W ERC 1 Junior zgłosili się Tsouloftas, Loubet, Adielsson, Almeida i Correia. W ERC 2 nadeszły trzy zgłoszenia, w ERC 3 - szesnaście, w tym 13 w ERC 3 Junior. Catie Munnings, której nową pilotką została Veronica Gulbæk Engan, nie ma rywalek w ERC Ladies. 

Fot. facebook.com/EskyplRallyTeam