Rajd Warmińskie Szutry 2018 - Grzywna oraz Kasperczyk

nie, 2 września 2018 godz. 20:41:04 skomentuj rajdy
Tagi: szuter cup

fot. Tomasz Filipiak

Łukasz Grzywna i Andrzej Poniewierka w klasyfikacji generalnej rajdu okręgowego oraz Tomasz Kasperczyk i Damian Syty w klasie Gość, zwyciężyli w Inter Cars Rajdzie Warmińskie Szutry.

Rajd z bazą w Jezioranach stanowił trzecią rundę cyklu Szuter Cup 2018. Załogi miały do pokonania osiem odcinków specjalnych o łącznej długości ponad 58 kilometrów.

W rajdzie okręgowym za Grzywną na drugim stopniu podium stanęli Michał Malinowski i Maciej Abramowicz, wygrywając również klasie K1. Do zwycięzców stracili 25.8s. 55.3s za zwycięzcami zameldowali się Bogdan Jankowski i Marek Kaczmarek.

Klasę Open, nieliczoną do generalki rajdu okręgowego, wygrał Karol Gołębski pilotowany przez Łukasza Włocha. Załoga Bartosz Grygorowicz/Dawid Barański stracili do nich zaledwie 1.3s. Na trzecim stopniu podium stanęli Piotr Michalik i Sebastian Wach. Stracili blisko dwie minuty.

Impreza stanowiła dobry trening dla załóg szykujących się do szutrowej części sezonu RSMP. Najlepiej spisali się w klasie Gość Tomasz Kasperczyk z Damianem Sytym. Załoga Fiesty R5 pokonała Mikołaja Marczyka i Szymona Gospodarczyka o blisko pięć sekund. Zbigniew Staniszewski i Sebastian Rozwadowski zanotowali 16.4s straty.

2.5s za podium znaleźli się Jarosław Kołtun z Ireneuszem Pleskotem. Powracający na odcinki specjalne Szymon Ruta, pilotowany przez Kamila Hellera, był piąty (+1:45.6). Marcin Słobodzian miał awarię skrzyni biegów w swoim samochodzie. Wrócił jednak na trasę rajdu na ostatniej pętli, jako auto funkcyjne.

Wśród gości, w klasie aut z napędem na jedną oś, najszybsi byli Sebastian Chrzanowski i Adam Binięda.

WYNIKI
 

fot. Tomasz Filipiak
fot. Tomasz Filipiak
fot. Tomasz Filipiak

fot. Tomasz Filipiak