Grzyb z dwójką w Preszowie

wto, 10 kwietnia 2018 godz. 12:11:26 skomentuj rajdy

Grzyb/Hundla | Fot. rufa-sport.sk

Rekordzista Rally Prešov z czterema zwycięstwami, Grzegorz Grzyb otrzymał numer startowy 2 w pierwszej rundzie mistrzostw Słowacji (14 kwietnia). Pilotem rzeszowianina w Fabii R5 z MM Rally Team będzie Bogusław Browiński. Załoga reprezentuje Rufę Sport.

Lista zgłoszeń obejmuje 37 załóg - pięć z Polski. Numer 6 przyznano Mikołajowi Marczykowi i Szymonowi Gospodarczykowi, debiutującym w zespole Skoda Polska Motorsport. Fabię Marczyka również osbługuje MM Rally Team z Koszyc. Numer 17 nakleją na Subaru Wiesław Ingram i Krzysztof Janik. Rafał Pochłopień i Bartłomiej Wątroba pojadą Astrą z numerem 20, Tomasz Wróblewski i Michał Poradzisz - Peugeotem 208 R2 z numerem 23.

Jedynka pojawi się na Fabii aktualnego wicemistrza Słowacji, Martina Kočiego. Za Grzegorzem Grzybem ustawiono Tomáša Kukučkę (Octavia WRC), Igora Drotára (Fiesta R5), Petra Gavláka (Fabia R5). Pozostałymi R5 dysponują Jaroslav Melichárek, Vladimír Hanuš (Fiesty) i József Trencsényi (Fabia). Jozef Béreš Jr, który trzy razy wygrywał w Preszowie, wsiądzie do Lancera Evo IX z nowego SK DER Rally Team.

Slovenský Rally Pohár i Rallyškola przyciągnęły dodatkowe 12 załóg. Rajd odbędzie się w sobotę na dziewięciu oesach o łącznej długości 93 km. Zaplanowano po trzy przejazdy odcinków Ľubovec (12,8 km), Kokošovce (10,25 km) i Červenica (7,95 km).

Fot. rufa-sport.sk

Lancer Jozefa Béreša