Rajd Rzeszowski 2017 - Grzyb goni Griebela

sob, 5 sierpnia 2017 godz. 13:51:42 skomentuj rajdy

Marijan Griebel | fot. FIA ERC

Bryan Bouffier kontynuuje jazdę w doskonałym tempie na trasach Rajdu Rzeszowskiego i zapisał na swoje konto drugi przejazd oesu Lubenia. Francuz o 0,6 sekundy pokonał Grzegorza Grzyba, który próbuje dogonić Marijana Griebela (+4,3). Między Polakiem i Niemcem znalazł się jeszcze Kajetan Kajetanowicz (+3,6).

- Było bardzo dobrze. Jest mniej ślisko niż rano - mówił Bouffier

- Kocham ten oes. Jest piękny. Staram się atakować. Popełniłem kilka błędów i straciłem czas, ale utrzymuję koncentrację i pozycję. Zobaczymy, co się wydarzy - komentował Grzyb.

- Jestem zadowolony. Samochód bardzo dobrze działa. Dziękuję chłopakom z M-Sportu. Wszystko jest perfekcyjne. Zawsze miło prowadzić samochód - komentował Kajetanowicz.

- Po prostu jadę dalej i nie ryzykuję. Nie miałem problemów. Wszystko jest w porządku - informował Griebel.

Piąty czas uzyskał Jose Antonio Suarez (+10,1). Za Hiszpanem sklasyfikowano Sylvaina Michela (+11,0), Łukasza Habaja (+14,6), Josha Moffetta (+15,7) oraz Bruno Magalhaesa (+21,8). Kapcia na odcinku złapał Filip Nivette (+41,7), a na trasie zatrzymał się Zbigniew Gabryś.

- Delikatnie uszkodziłem zderzak, ale to nic. Trzeba ciąć większość zakrętów. Łatwo wtedy o uszkodzenie - mówił Suarez.

- To dobry oes. Nie popełniłem żadnego błędu. Przyczepność teraz jest bardzo dobra - informował Michel.

- Było dobrze. To był absolutnie czysty przejazd, ale czas nie jest dużo lepszy niż za pierwszym razem - mówił Habaj.

- Mamy twarde opony i samochód jest lepszy. Nadal zmagamy się z przegrzewającymi się hamulcami - informował Moffett.

- Teraz czuję się pewnie w samochodzie. Nie jest tak ślisko - mówił Magalhaes.

W klasyfikacji generalnej Bouffier ma za sobą Kajetanowicza (+34,1), Griebela (+47,1) i Grzyba (+1:05,7). Piąty jest Michel (+1:41,5), a szósty Suarez (+2:02,1).

W ERC2 przewaga Tibora Erdiego nad Marcinem Słobodzianem wzrosła do ponad minuty. W Subaru Imprezie Polaka doszło do awarii wału napędowego i auto jest napędzane na tylne koła. W ERC3 i ERCJU27 stawce przewodzi Jari Huttunen. Drugi jest Filip Mares (+2:01,3), a trzeci Aleks Zawada (+2:45,7).

W RSMP Bouffier w pokonanym polu zostawia Kajetanowicza (+34,1), Grzyba (+1:05,7), Habaja (+2:46,6) oraz Kasperczyka (+4:14,6).

news aktualizowany...

fot. FIA ERC

fot.