Grzyb drugi w Popradzie

sob, 26 maja 2018 godz. 16:37:08 skomentuj rajdy

Grzyb/Browiński | Fot. rallyetatry.sk

Grzegorz Grzyb piąty raz ukończył na podium Rallye Tatry, co stanowi drugi najlepszy wynik w historii rajdu (siedem podiów uzbierał Václav Pech). Trzykrotny zwycięzca Tatr, Grzyb i Bogusław Browiński zajęli drugie miejsce ze stratą 34,9 sekundy do Martina Kočiego i Radovana Moznera juniora. Koči, który trzeci raz wygrał rajd zaliczany do mistrzostw Słowacji, zrównał się punktami z Grzegorzem Grzybem.

Przed ostatnią pętlą nad Tatrami rozpętała się burza połączona z gradobiciem. Na odcinku Poprad 2 zarządzono wolny przejazd. Awaria Fabii wyeliminowała Petra Gavláka i Emila Horniačka.

Astra Rafała Pochłopienia zastrajkowała na Hucie 2.  Martin Koči pokonał Grzegorza Grzyba o 5,7 sekundy. Załoga Rufy Sport odrobiła 1,3 s na Popradzie 3. László Német okazał się szybszy od Grzyba o 0,9 sekundy. Końcowe Vikartovce 2 przynosły kolejność Koči, Melichárek (+12,1), Grzyb (+14,8).

Daniel Chwist i Nicola Arena wspięli się na ósmą lokatę w generalce - szóstą w klasie 2. Wiesław Ingram i Krzysztof Janik zajęli trzecie miejsce w klasie 3. Szósta pozycja przypadła Sławomirowi Kurdysiowi i Michałowi Kasinie. Tomasz Wróblewski i Michał Poradzisz ukończyli rajd na 8 miejscu w klasie 6.