Rajd Rzeszowski 2017 - Grzyb awansuje

sob, 5 sierpnia 2017 godz. 10:23:11 skomentuj rajdy

Grzegorz Grzyb | fot. Marcin Kaliszka

Jose Antonio Suarez popisał się najlepszym czasem na pierwszym przejeździe odcinka Korczyna, ale to drugi Grzegorz Grzyb ma największe powody do zadowolenia. Mistrz Polski po odcinku awansował na czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej zmagań. Na mecie 16-kilometrowej próby różnica między Hiszpanem i Polakiem wyniosła 4,7 sekundy. Trzeci był Mads Ostberg (+6,3), czwarty Bryan Bouffier (+6,4), a piąty Kajetan Kajetanowicz (+8,5).

- Było dobrze i gładko. Przyczepność zmieniała się w wielu miejscach, ale to rajd dla silnych kierowców - komentował Suarez.

- Pojechałem czysto bez błędów. Staram się dojechać do mety, ale atakuję - informował Grzyb.

- Nie mamy radości z jazdy. Obawiam się tego, co wydarzyło się wczoraj. Nie chcę prowadzić tego samochodu. Nie czuję się pewnie przy dużych prędkościach. Obok są wielkie drzewa i jeśli stracisz wspomaganie... Nie podoba mi się. Boję się - mówił Ostberg.

- To nie jest zły czas. Porównuję się z Kajto i jest dobrze - informował Bouffier.

- To był czysty przejazd i bawiliśmy się. Jechałem szybciej, ale nie na 100%. To trudny rajd. Mój domowy, ale nie jest łatwo. Bawimy się - komentował Kajetanowicz.

Druga piątkę utworzyli Marijan Griebel (+9,4), Filip Nivette (+11,4), Łukasz Habaj (+12,6), Josh Moffett (+15,6) oraz Bruno Magalhaes (+16,1)

- Jest w porządku - krótko podsumował Griebel.

- Tutaj było lepiej. Wydaje mi się, że to najlepszy odcinek rajdu. Moje wyczucie wraca - mówił Habaj.

- Było tak samo jak wcześniej. Ciężko utrzymać koncentrację. Na szybkich partiach pedał hamulca wpadł w podłogę - informował Moffett.

- Nie spodziewaliśmy się, że na pierwszym przejeździe będziemy walczyć z innymi, ale gdy jesteś w samochodzie, to chcesz zdobyć punkty do mistrzostw. Poprawiamy się i wierzę, że na koniec będziemy mieli odpowiednie ustawienia na przyszłość - mówił Magalhaes.

- Wypadłem na prawym zakręcie i wpadłem do rowu, ale mam dobre wyczucie - tłumaczył Michel (+32,3).

W klasyfikacji generalnej Bouffier ma 20,9 sekundy przewagi nad Kajetanowiczem. Trzeci jest Griebel (+34,4), czwarty Grzyb (+57,4), a piąty Michel (+1:17,8).

Czołowa piątka w RSMP nie uległa zmianie. Na czele znajduje się Bouffier, a za nim Kajetanowicz (+20,9), Grzyb (+57,4), Habaj (+2:10,5) oraz Kasperczyk (+3:25,9).

fot. Marcin Kaliszka