Rajd Polski 2018 - Grzegorz Grzyb mistrzem Polski 2018

nie, 23 września 2018 godz. 18:05:39 skomentuj rajdy

Grzegorz Grzyb | fot. FIA ERC

Grzegorz Grzyb, którego na Rajdzie Polski pilotował Jakub Wróbel po niezwykle zaciętej końcówce sezonu, wywalczył tytuł rajdowego mistrza Polski w sezonie 2018. O losach mistrzowskiej korony rozstrzygnął Power Stage Rajdu Polski, po którym czołowa trójka czempionatu mieści się w pięciu punktach! Wicemistrzem Polski została załoga Marczyk/Gospodarczyk, której do tytułu zabrakło jednego punktu. Drugimi wicemistrzami zostali Brzeziński i Kozdroń.

Na 16-kilometrowym odcinku Baranowo najszybszy był Łukasz Habaj, który pokonał Mikołaja Marczyka (+2,2), Grzegorza Grzyba (+2,6), Dariusza Polońskiego (+16,0) i Tomasza Kasperczyka (+19,4). Rundę RSMP zapisał na swoje konto duet Marczyk/Gospodarczyk, za którymi znaleźli się Habaj i Dymurski (+6,6) oraz Grzyb i Wróbel (+11,4). Czwarte miejsce zdobyli Kasperczyk i Syty (+2:23,6). Takie wyniki oznaczały, że trzeba było czekać na przejazd Power Stage załogi Brzeziński/Kozdroń. Niestety załoga Fiesty straciła dużo czasu w drugiej części próby i nie zdobyła bonusowych punktów.

Grzyb kończy sezon z dorobkiem 151 punktów. 150 oczek zebrała załoga Marczyk/Gospodarczyk, a 146 Brzeziński/Kozdroń.

Grzyb rozpoczął sezon od zwycięstwa w Rajdzie Świdnickim i drugiego miejsca w Rajdzie Dolnośląskim. Zabrakło go na trasach Rajdu Nadwiślańskiego i Śląska. W Rajdzie Rzeszowskim, który był podwójnie punktowany wywalczył 50 punktów za zwycięstwo i cztery za Power Stage. Najsłabiej wypadł na Rajdzie Elektreny, gdzie był piąty, a Rajd Polski zakończył na trzecim miejscu.

Piąte miejsce na Rajdzie Polski wywalczył najszybszy duet w klasie Open N: Słobodzian i Dachowski, którzy pokonali załogę Kotarba/Kotarba, szóstych w generalce. Siódma pozycja należy do Tempestiniego i Itu, a ósma do trzeciego duetu Open N: Borkowskiego i Jurgały. Czołową dziesiątkę zamknęli najszybsi w klasie 2WD i 4: Jurecki i Trela oraz Bonder i Gerber.

 


fot. FIA ERC