Grand Prix Francji 2018 - Grosjean skorzysta z silnika z Kanady

czw, 21 czerwca 2018 godz. 14:59:07 skomentuj rajdy

Romain Grosjean | fot. Haas F1 Team

Zespół Haasa poinformował, że silnik w samochodzie Romaina Grosejana, który uległ spektakularnej awarii podczas kwalifikacji do GP Kanady, jest sprawny i Francuz skorzysta z tego podzespołu podczas jutrzejszych treningów przed GP Francji.

- Silnik z kwalifikacji z Kanady będzie jutro w samochodzie. Nie jest uszkodzony, co jest dobre. Poważna awaria to ostatnia rzecz, której potrzebowaliśmy. Zwróciliśmy go do Ferrari i sprawdzili go. Powiedzieli, że nie ma żadnych wewnętrznych uszkodzeń. Musieliśmy wprowadzić nowy motor w Kanadzie. W tej chwili nie przewidujemy kar za wymianę silnika lub innych podzespołów - mówił Steiner dla motorsport.com.

- Grosejan był konkurencyjny w Kanadzie, więc mamy dobre nastroje. Jeśli uderzysz w świstaka, to co możesz zrobić? Możesz się zdenerwować, ale to nic nie zmieni. Awaria silnika nie była z jego winy. Po tym, co wydarzyło się w Barcelonie i Baku odzyskał pewność siebie. Jest zadowolony z samochodu. On nie może doczekać się, by jutro wyjechać na tor - dodał oceniając formę Grosjeana.

fot. Haas F1 Team