Griebel rezygnuje z WRC

śro, 25 października 2017 godz. 14:08:22 skomentuj rajdy
Tagi: wrc, griebel, erc, fia erc

Marijan Griebel | fot. FIA ERC

Marijan Griebel, który w tym roku wywalczył tytuł mistrza Europy juniorów do lat 28, zrezygnował z nagrody, jaką jest jednorazowy start samochodem klasy WRC w rundzie mistrzostw świata i w porozumieniu z Eurosport Events budżet przeznaczony na ten występ zasili jego przyszłoroczny program w mistrzostwach Europy.

- Jednorazowy start w WRC jest dobrą nagrodą, ale nie jestem bogatym facetem i większy sens ma przekazanie tego budżetu na program startów autem klasy R5 w 2018 roku. Zaliczyłem tylko sześć rajdów w R5 i muszę uczyć się. Zamiast podejmować ryzyko i wystartować w jednym rajdzie w WRC, w którym nie mam doświadczenia i szans z fabrykami, mam zamiar zrealizować program startów w R5. Nadal brakuje mi budżetu, aby zrobić to, co chcę, ale pracuję z moimi partnerami i Eurosports Events, by wszystko grało. Oczywiście jako mistrz mam więcej możliwości i motywacji do robienia czegoś naprawdę dobrego - mówił Griebel.

- Długo rozmawialiśmy z Marijanem i opcja startu w WRC pozostaje na stole. To jednak jego decyzja i wspieramy go w tym. Teraz dyskutujemy o startach w 2018 roku. Bez wątpienia Marijan będzie opierał się na doświadczeniach zebranych w mistrzostwach Europy, gdzie udowodnił swój talent - komentował Jean-Baptiste Ley, koordynator FIA ERC.

fot. FIA ERC