Rally Liepāja 2018 - Griazin wygrywa rajd i zdobywa tytuł

nie, 14 października 2018 godz. 16:13:10 skomentuj rajdy

Nikołaj Griazin | fot. FIA ERC

Nikołaj Griazin i Jarosław Fedorov, którzy zaprezentowali się z fantastycznej strony na trasach Rajdu Lipawy, wygrali ostatnią rundę mistrzostw Europy, czym zapewnili sobie tytuły wicemistrzów w klasyfikacji kierowców i pilotów. Ponadto młody Rosjanin jeżdżący z łotewską licencją zdobył tytuł mistrza Europy juniorów do lat 28.

- Czuję się dobrze jako mistrz. Jechałem ostrożnie. Naszym celem była meta. Jest bardzo dobrze. Sporo trenowaliśmy - podsumował Griazin.

Na drugim miejscu rywalizację zakończyli Ingram i Whittock (+43,3), a bój o najniższy stopień podium ostatecznie wygrali Ahlin i Sjoberg (+58,8), którzy pokonali Kreima i Christiana (+57,0). Piątą pozycję wywalczyli Habaj i Dymurski (+1:56,1).

- To dla nas niesamowity dzień, jazda i praca. Ogromne podziękowania dla zespołu i sponsorów za danie mi tej możliwości. Zdobyliśmy sporo doświadczenia. Było fantastycznie - komentował Ingram.

- To był bardzo dobry oes. Pokazałem moje tempo - mówił Ahlin.

- Atakowałem bardzo mocno. Byłem na limicie i starałem się jeszcze mocniej atakować. Takie są rajdy. To niesamowity weekend na szutrze. Miałem dobre tempo, a notatki działały. Dziękuję za możliwość startu i świetne auto - informował Kreim.

- Ten oes jest ekstremalnie trudny. Nie mogłem skoncentrować się. Dziś straciłem tempo, wczoraj było naprawdę świetnie. Poziom tego rajdu jest naprawdę wysoki. Widzieliśmy progres w trakcie trwania sezonu. Pracowałem nad moimi umiejętnościami i poprawą prędkości. Jesteśmy zadowoleni - informował Habaj.

Drugą piątkę otworzyli Mares i Hlousek (+2:25,7), za którymi sklasyfikowani zostali Yates i Edmondson (+3:42,8) oraz Avcioglu i Korkomaz (+7:29,0). Dziesiątkę zamknęły najszybsze załogi aut z napędem na jedną oś: Kristensson i Appelskog (+8:38,4) oraz Sesks i Francis (+8:59,1).

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z mety tego rajdu. Było niesamowicie trudno. Możemy być zadowoleni, wciąż się uczymy. Dziękuję zespołowi i sponsorom - podsumował Mares.

- To był dobry rajd. Zdobyliśmy wielkie doświadczenie. To było szalone. Podobało mi się. Na zapoznaniu nie wiedziałem jak szybki będę. Wciąż się uczę - komentował Yates.

- Złapaliśmy kapcia z lewej strony i zatrzymaliśmy się, by zmienić koło. To był bardzo dobry sezon. Dziękuję za wsparcie mojemu zespołowi, rodzinie i wszystkim wokół mnie. Mam nadzieję, że wrócę tu i będzie lepiej - mówił Avcioglu.

Blisko 25-kilometrowy oes Liepaja najszybciej pokonał Ahlin, który był szybszy od Griazina (+8,1), Kreima (+8,3), Ingrama (+8,3), Maresa (+13,4) i Habaja (+20,8).

fot. FIA ERC