Rajd Polski 2018 - Griazin liderem przed ostatnią pętlą

nie, 23 września 2018 godz. 12:06:05 skomentuj rajdy

Nikołaj Griazin | fot. FIA ERC

Nikołaj Griazin zapisał na swoje konto pierwszy przejazd Baranowa i przed ostatnią pętlą Rajdu Polski utrzymuje się na fotelu lidera w klasyfikacji generalnej. Kierowca Skody na blisko 16-kilometrowym odcinku był szybszy od Jariego Huttunena (+0,9), Chrisa Ingrama (+9,6), Mikołaja Marczyka (+12,2) i Fabiana Kreima (+12,9).

- Znowu jestem zaskoczony. Odcinek był opóźniony i wystartowałem na zimnych oponach. Na początku jechałem bardzo szeroko. Potem było lepiej, ale na wąskiej partii między drzewami nie atakowałem - mówił Griazin.

- Mamy pewien problem z autem, ale to nic poważnego. Wydaje m się, że rano źle wybrałem opony, ale bawimy się - komentował Huttunen.

- Na początku pojawił się kurz w aucie. Drzwi nie były dobrze zamknięte. Starałem się domknąć je na szybkiej partii. To dziwne uczucie - opowiadał Ingram.

- To dobry oes dla nas, ale jest podstępnie. Łatwo można wypaść z trasy. Mieliśmy jeden moment, ale zostaliśmy na trasie. Niektóre zakręty na tych oponach jechałem za szybko - relacjonował Marczyk.

- Bawimy się. To dobry oes. Jest bardzo szybki i miałem czysty przejazd. Spróbujemy dogonić Chrisa - zapowiadał Kreim.

- Mamy dobrą walkę z Grzybem i Marczykiem. To rozstrzygnie o losie tytułu mistrza Polski i dobrze jest być częścią tego. Ten oes jest nieco niebezpieczny i byliśmy ostrożni - mówił Habaj (+18,3).

- Popełniłem błąd. Wypadłem z trasy i straciłem czas. Musimy być lepsi na kolejnym oesie - informował Grzyb (+20,1).

- Ten oes jest bardzo podstępny. W niektórych partiach przyczepność jest w porządku, a w innych nie ma jej wcale - informował Herczig (+27,0).

- Cieszę się walką i jazdą po szutrze. Tomasz wybrał lepsze opony, ale utrzymujemy naszą pozycję - mówił Mares (+27,9).

- To nie jest mój rajd. Nie jestem zadowolony z wyniku. Nie powiem, że jest ślisko. Oczywiście jest sporo luźnego szutru, ale faceci przed nami są szybsi - podsumował Kasperczyk (+31,8).

W klasyfikacji generalnej Griazin ma za sobą Huttunena (+13,0), Ingrama (+2:03,3) i Kreima (+2:18,3). W walce o piąte miejsce i zwycięstwo w RSMP zwycięsko jak na razie wychodzi Marczyk (+2:51,2), który wyprzedza Grzyba (+3:09,9) i Habaja (+3:10,1).