Rally Liepāja 2017 - Griazin goni Łukjaniuka

sob, 7 października 2017 godz. 14:24:35 skomentuj rajdy

Nikołaj Griazin | fot. FIA ERC

Nikołaj Griazin zapisał na swoje konto drugi przejazd odcinka Optibet i zbliżył się do liderującego w Rajdzie Lipawy Aleksieja Łukjaniuka na 0,3 sekundy. Drugi czas na ponad 11-kilometrowej próbie zanotował Kalle Rovanpera (+2,7), a trzeci był wspomniany Rosjanin, który stracił 4,9 sekundy. Czwórkę skompletował jadący po tytuł mistrza Europy Kajetan Kajetanowicz (+9,5).

- Warunki na trasie są trudne. Ciężko kontrolować samochód. Ślizgałem się wszędzie, a droga jest zniszczona - komentował Griazin.

- Naprawiliśmy hamulec ręczny, ale w połowie odcinka pojawiły się problemy ze wspomaganiem kierownicy. Było przerażająco - mówił Rovanpera.

- To niesamowite. To nie jest mój oes. Nie atakowałem na 100%. Moja noga jest sprawna. Na szutrze nie ma mocnych hamowań - informował Łukjaniuk.

- Jest bardziej sucho, droga jest mocniej zniszczona. To dobry oes, podobało mi się - podsumował Kajetanowicz.

Drugą czwórkę utworzyli Jose Antonio Suarez (+11,5), Bruno Magalhaes (+12,9), Łukasz Habaj (+14,1) i Jose Maria Lopez (+15,7).

- Rano jechałem ostrożniej. Teraz mogę atakować. Zmieniliśmy coś w aucie i jest o wiele lepiej - podsumował Suarez.

- Niektóre koleiny pojawiły się w środkowej, wąskiej części oesu. Usztywniliśmy zawieszenie. Cieszę się, że poprawiliśmy nasz czas. Mam o wiele lepsze wyczucie - donosił Magalhaes.

- To bardzo trudny oes. Warunki zmieniły się i droga jest bardziej zniszczona. Musiałem przyzwyczaić się do tego, ale nie miałem dużych problemów. Zmieniliśmy ustawienia, ale może to za mało - podsumował Habaj.

- Nie mam dobrego wyczucia auta. Może być lepiej. Odcinek jest bardziej zniszczony - mówił Lopez.

- Myślę, że teraz bardziej podobało nam się. Odcinek jest bardziej suchy i na początku mocniej zniszczony, ale było w porządku - komentował Vorobjovs (+16,6).

W klasyfikacji generalnej Łukjaniuk ma za sobą Griazina (+0,3), Rovanperę (+6,0), Kajetanowicza (+49,2) i Habaja (+1:02,9). Walczący z kierowcą Lotos Rally Team o tytuł mistrza Europy Magalhaes (+1:16,6) jest dziewiąty.

fot. FIA ERC