Grają dla WOŚP

śro, 4 stycznia 2017 godz. 08:52:54 skomentuj rajdy
Tagi: wosp, rallyshop

Robert Czarnecki

TORUŃ: - Świat motorsportu co roku aktywnie angażuje się w Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. W całym kraju odbywają się imprezy wspierające inicjatywę Jurka Owsiaka, takie jak Moto Orkiestra, która już po raz szósty „zagra” w Toruniu. Jedną z atrakcji będzie przejażdżka na prawym fotelu Lancera, prowadzonego przez czołowego polskiego zawodnika rallycrossowego, Roberta Czarneckiego.

W najbliższą niedzielę miłośnicy motoryzacji spotkają się na torze rallycrossowym w toruńskim Moto Parku, aby wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Toruńska Moto Orkiestra już tradycyjnie gości zawodników różnych dyscyplin sportu motorowego i ich wyczynowe pojazdy, jak również właścicieli oryginalnych samochodów, motocykli, quadów oraz zdalnie sterowanych modeli aut. W programie tegorocznego finału znajdziemy m.in. przejażdżki z profesjonalnymi kierowcami, licytacje, prezentacje i ciekawe wystawy. Swój udział zapowiedzieli niemal wszyscy dotychczasowi uczestnicy Moto Orkiestry. Na torze zobaczymy więc Roberta Czarneckiego i jego potężnego rallycrossowego Mitsubishi Lancera, Saymona Osmańskiego, przesiadającego się ze Skody Fabii do Mitsubishi Lancera Evo X, Marcina Stencela w Citroenie Xsarze VTS oraz driftera Arka Hinca w BMW E30.
 
- To już moja trzecia Moto Orkiestra, w której aktywnie uczestniczę. Tym razem odbędzie się na najbliższym mi obiekcie, czyli torze rallcyrossowym. Tam spędziłem najwięcej czasu na zawodach i treningach. Moto Orkiestra w Toruniu jest dla mnie wyjątkową imprezą, ponieważ jest organizowana przez moich kolegów – fanatyków motoryzacji. Łączy ona radość jazdy z radością, jaką daje pomaganie potrzebującym dzieciom i dorosłym. Robimy to, co kochamy, a przy tym możemy jeszcze pomóc! Nie ma chyba lepszego połączenia - mówi Robert Czarnecki.

Uczestnicy Moto Orkiestry, po wrzuceniu do puszki odpowiedniej kwoty, będą mogli wybrać też wariant spokojniejszy i zaliczyć przejażdżkę po ulicach Torunia samochodami zabytkowymi lub oryginalnymi współczesnymi modelami, ale w limitowanych wersjach.

Stałym punktem imprezy są licytacje gadżetów przekazanych przez gwiazdy motorsportu czy lokalne firmy motoryzacyjne, których i tym razem nie zabraknie. Do wylicytowania będzie m.in. weekend z nową Toyotą C-HR, podróż motocyklem BMW, a nawet... bezpłatny kurs na prawo jazdy!
Impreza rozpocznie się w niedzielę, 15 stycznia na torze Moto Park, przy ulicy Bielańskiej 66 o godzinie 11:00, a jej zakończenie przewidziano na godzinę 15:00. Więcej informacji i szczegółowy program imprezy można znaleźć na stronie www.motoorkiestra-torun.pl.

WOŚP OlsztynOLSZTYN: - Jak zwykle na początku stycznia od wielu lat nas kierowcy rajdowi i ich przyjaciele " stroją motorowe instrumenty" na olsztyński finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w ramach "Jazdy z Mistrzem" by zebrać kolejne złotówki dla dzieci i dzieci trochę starszych.Do tej pory zebraliśmy na te cele ponad 190 tys. złotych i mamy nadzieję, że dzięki braci rajdowej dołożymy kolejne kwoty aby "pękła 200" Po raz pierwszy organizować będziemy tego dnia, tj.15. 01. 2017 r. dwie imprezy. W godz. 11:00 - 13:00 zapraszamy na parkingi Centrum Handlowego Carrefour w Olsztynie, ul. Krasickiego 1b oraz  w godz. 14:00 - 15:30 do Dobrego Miasta na parking przed Basenem na Fali przy ul. Garnizonowej 18, Zbigniew Staniszewski, Marcin Kurp, Marcin Skuracz, Robert Kocik, Sebastian Chrzanowski, Krzysztof Bubik, Emil Konopiński, Sebastian Sadowski przygotowali już prawe fotele pod wynajem dla kibiców. A do tego jak co roku fanty RadkaTypy, Sebastiana Rozwadowskiego i innych dają gwarancje udanej imprezy. Nowością  w tym roku dla wszystkich "pilotów"będą dodatkowe bonusy od naszych firm wspomagajacych. Oj warto licytować, warto!

WOŚP OpoleAUTOMOBILKLUB OPOLSKI. Po raz kolejny Automobilklub Opolski zaprasza do udziału w wydarzeniu mającym na celu wsparcie 25 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wszystkich zmotoryzowanych zapraszamy w niedzielę 15 stycznia br. do domExpo w Opolu przy ul. Kępskiej 8. Tradycyjnie dla uczestników przygotujemy dwie próby sprawnościowe, tym razem na śliskiej, odśnieżonej nawierzchni. Warunkiem udziału jest posiadanie prawa jazdy kat. "B", korzystanie z samochodu z ważnymi badaniami technicznymi i aktualną polisą OC. Dla chętnych udostępniamy "gorący " prawy fotel pilota w samochodach czołowych kierowców Automobilklubu Opolskiego. Dodatkowymi atrakcjami będą Rollkowisko przygotowane przez domExpo i niespodzianka ze strony Opolskiego Klubu Bokserskiego mającego siedzibę w centrum handlowym. Całkowity dochód z imprezy zostanie przekazany na rzecz WOŚP. Gramy w godzinach 10-15. SIEMA!

WOŚP KrakówKRAKÓW. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra również pod Wawelem. Automobilklub Krakowski zaprasza na motoryzacyjne atrakcje na parkingu przed centrum handlowym M1 przy Alei Pokoju. Dariusz „Kucyk” Kowalski, główny organizator imprezy z ramienia klubu, wylicza najważniejsze z tych atrakcji:
- Działająca w Krakowie placówka M-Sport zaprezentuje rajdowe Fordy Fiesta.  
- Rafał Sonik, zanim wyruszył na tegoroczną edycję Dakaru, ofiarował na charytatywną aukcję cenne trofea: koszulkę, w której startował w tym rajdzie w roku 2015 oraz szklane flakony z przywiezionym z Dakaru piaskiem pustyni – a wszystko z autografami Mistrza Sonika. Na wystawie będzie też można podziwiać dakarowy quad „SuperSonika” z roku 2015.
- Spółka Driving Experience przekazała do wylicytowania voucher na pełną emocji półgodzinną jazdę na Torze Kielce za kierownicą 570-konnej Ferrari 458 Italia.
- Auto Klub Dziennikarzy Polskich przeznaczył na aukcję komplet rajdowych książek z serii wydawniczej „Biblioteka AKDP”.
- W ramach wystawy nie zabraknie – jak co roku – pokazu pojazdów zabytkowych. Będą również repliki samochodów rajdowych, w jakich startował Janusz Kulig, a honorowymi gośćmi będą rodzice nieodżałowanego Janusza, państwo Helena i Jan Kuligowie.
- Swój udział zapowiedzieli kierowcy, dobrze znani z tras rajdowych, wyścigowych czy driftingowych – Jan Chmielewski, Maciej Steinhof, Andrzej Szepieniec, Maciej Bochenek, Robert Kus i Michał Bachula – i oczywiście będzie można wylicytować emocjonujące przejazdy w towarzystwie tych zawodników. Odbędą się również licytacje przejazdów w drift-taxi i na quadach.
- W programie krakowskiej WOŚP nie zabraknie paralotniarzy, szybujących w przestworzach ponad centrum handlowym M1.
Współorganizatorem imprezy jest Stowarzyszenie Motocyklistów „Grupa Południe”, a w jego imieniu Mariusz „Stawek” Stawowiak. Dariusz Kowalski i Mariusz Stawowiak zapraszają sympatyków motoryzacji, a zwłaszcza sportów motorowych: w niedzielę, 15 stycznia od godz. 11 do około godz.20 bądźcie na parkingu przed M1 przy al. Pokoju w Krakowie, gdzie atrakcyjny koncert zagrają połączone orkiestry Automobilklubu Krakowskiego i motocyklistów z Grupy Południe!

TORUŃ: Kochają samochody, motocykle, rowery, quady i... zdalnie sterowane autka. Łączy ich pasja i raz w roku toruńska MotoOrkiestra. W najbliższą niedzielę spotkają się w MotoParku, by zrobić "orkiestrowy" hałas dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

To już szósta edycja i szóste spotkanie miłośników wszystkiego, co do napędu wykorzystuje silnik - spalinowy, bądź elektryczny. Toruńska MotoOrkiestra rokrocznie gości również, i to niezależnie od kapryśniej i mroźnej pogody, właścicieli wyjątkowych rowerów, motocykli oraz quadów. Do Orkiestry Jurka Owsiaka dołączają fani motoryzacji w mniejszej skali, przynosząc swoje kolorowe maszyny w podróżnych torbach. Niezależnie od skali, liczby kół i mocy silnika pod maską mają jeden cel - dobrze się bawić i pomóc innym, bijąc kolejny rekord w zbiórce pieniędzy dla ratowania życia dzieci i godnej opieki seniorów.

Tegoroczna edycja MotoOrkiestry zagości na słynnym toruńskim torze samochodowym, w MotoParku. Obiekt, znany mieszkańcom Kujaw i Pomorza głównie z ogólnopolskich zlotów BMW i Mercedesa, bardzo często odwiedzany jest przez drifterów oraz amatorów szybkich aut. To również przy Bielańskiej 66, tuż za Motoareną, słychać ryk silników i pisk opon rallycrossowych maszyn, rywalizujących w niezwykle widowiskowych wyścigach. MotoPark znają modelarze, rowerzyści i młodzi żużlowcy, trenujący pod czujnym okiem Jana Ząbika. W niedzielę, 15. stycznia stanie się stolicą toruńskich motomaniaków, którzy już po raz szósty zagrają dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W programie niedzielnego finału znajdziemy przejażdżki z kierowcami, licytacje, prezentacje i wystawy. Swój udział zgłosili już niemal wszyscy bywalcy toruńskiej MotoOrkiestry. Na torze zobaczymy więc Roberta Czarneckiego i jego potężnego Mitsubishi Lancera, Saymona Osmańskiego przesiadającego się ze Skody Fabii do Lancera Evo X czy Marcina Stencel w Citroenie Xsarze VTS. Tej imprezy nie mógł sobie odpuścić Arek Hinc, który specjalnie odkładał przygotowania do nowego sezonu na kolejne dni, by tylko w niedzielę "polatać bokami" po MotoParku. Jego czarne BMW E30 z pewnością nie odczuje zimowych mrozów, bo jak dobrze pamiętamy - zawsze ostatnie zjeżdżało na metę. Klasę drifterów szybko uzupełnił Dawid Grykałowski i Mieszko Brzeziński.

Na liście zawodników, gotowych oddać prawy fotel swojej sportowej maszyny widać również nowe nazwiska. To cieszy, że z roku na rok liczba chętnych do wspólnej jazdy stale się powiększa. Uczestnicy MotoOrkiestry, po wrzuceniu do puszki odpowiedniej kwoty, będą mogli wybrać też wariant spokojniejszy, i udać się na przejażdżkę ulicami Torunia autami zabytkowymi, kultowymi czy w limitowanych edycjach. Będą auta bardziej popularne, ale i takie, które rzadko spotykamy na polskich ulicach.

Mocnym i stałym punktem MotoOrkiestry stały się licytacje gadżetów przekazanych przez gwiazdy motorsportu czy lokalne firmy motoryzacyjne, których i teraz nie zabraknie. Walka potoczy się o weekend z nową Toyotą C-HR, podróże motocyklem BMW, ślubną paradę złożoną z blaszanych rumaków grupy Moto CT, a nawet... kurs prawa jazdy! Pod orkiestrowy młotek trafi także debiutancka powieść Roberta Małeckiego, "Najgorsze dopiero nadejdzie", człowieka od kilku lat rozgrzewającego ze sceny publiczność MotoOrkiestry. Niespodziankę szykuje nasz toruński "rodzynek" w rajdowych mistrzostwach świata, Hubert Ptaszek. Wraz z Toruńską Grupą Rajdową odda na licytację wyjątkową, lśniącą statuetkę.   

Do finału została jeszcze chwila, a lista atrakcji i zawodników wciąż nie została zamknięta. Zapraszamy więc w niedzielę, 15. stycznia na tor MotoPark przy ulicy Bielańskiej 66 (za Motoareną, tor często nazywany "lotniskiem"), by wspólnie zagrać dla dzieci i seniorów. Startujemy o 11:00, a zakończenie imprezy przewidziano na godzinę 15:00. Warto w tym dniu odwiedzić MotoPark, bo przejażdżka sportowym autem, z zawodowym kierowcą po wymagającym i szybkim torze rozgrzeje każdego, a wysoka temperatura szybko nie opadnie.

Więcej informacji i program imprezy na stronie www.motoorkiestra-torun.pl.

AUTOMOBILKLUB STOMIL: - Już 15 stycznia zapraszamy na pierwszą imprezę motoryzacyjną w 2017 roku, czyli V Dębicką Motoorkiestrę. Będzie to kryterium uliczne, z którego dochód zostanie przeznaczony na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Trasa, inna niż w ubiegłym roku, będzie przebiegała krętymi uliczkami w okolicach dębickiego rynku, gdzie również będzie zlokalizowana baza zawodów. Uczestnicy będą mieli do pokonania 3 przejazdy tej medialnej i technicznej trasy.

Również jak co roku będzie możliwość wylicytowania przejazdów pokazowych z wybranymi kierowcami biorącymi udział w zawodach. Będzie to niepowtarzalna okazja, żeby zasiąść w bardzo szybkich samochodach u boku doświadczonych kierowców i zwiedzić rynek trochę szybciej niż zwykle. Dodatkowo w muszli koncertowej na rynku będzie trwała licytacja gadżetów w tym kalendarzy AK Stomil, z której dochód będzie przeznaczony na WOŚP. Serdecznie zapraszamy kibiców oraz uczestników, mamy nadzieję, że pogoda będzie łaskawsza niż poprzednim razem.

Jerzy Owsiak & Gosia RdestGOSIA RDEST: Gosia Rdest postanowiła przekazać na licytację WOŚP swoje rękawice wyścigowe oraz wyjątkowy zegarek Epos. Gosia w tym roku zagra z Orkiestrą w Dubaju – zawodniczka pojedzie wyścig 24-godzinny z symbolicznym serduszkiem na samochodzie.

Świat motorsportu co roku angażuje się w Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Wśród sportowców, przekazujących na licytację Rzeczy od Serca, znalazła się także Gosia Rdest. Przekazała na aukcję charytatywną rękawice wyścigowe oraz ulubiony zegarek.

„Satysfakcja i spełnienie – tak bym opisała fakt angażowania się już drugi rok z rzędu w akcję WOŚP. W zeszłym roku moją rzeczą od serca był weekend spędzony ze mną na zawodach na torze wyścigowym. W tym roku przekazuję coś bardziej personalnego – moje rękawice wyścigowe, które przejeździły ze mną cały sezon Audi Sport TT Cup, Wyścigowe Samochodowe Mistrzostwa Polski, wyścig 24H w Dubaju i inne zawody. Na rękawiczkach odwzorowany jest zegarek Epos, który również postanowiłam dołączyć do aukcji. Jest to mój ulubiony czasomierz i naprawdę niesamowity egzemplarz, bo daje takie złudne wrażenie, że czas w nim płynie wolniej – tarcza nie ma klasycznego wymiaru 12 godzin, a 24 godziny. Mnie tego czasu zawsze brakuje, a tutaj jest takie złudne wrażenie, że tego czasu jest troszkę więcej”.

Tak się złożyło, że 25. finał WOŚP zbiega się z 24-godzinnym wyścigiem w Dubaju, w którym Gosia bierze udział: „Mam ten zaszczyt grać z Orkiestrą w Dubaju – symbolicznie na moim samochodzie będzie obecne wośpowe serduszko. Gorąco zachęcam do licytowania, wspierania Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i kibicowania!”

Link do aukcji Rzeczy od Serca: http://aukcje.wosp.org.pl/gosia-rdest-akcesoria-kierowcy-wyscigowego-i3913153

Węgierska Górka WOŚPWĘGIERSKA GÓRKA: - Serdecznie zapraszamy na czwartą edycję Rajdowej Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Węgierskiej Górce. Zagramy dla ratowania życia i zdrowia dzieci oraz godnej opieki medycznej seniorom. Zgromadzenie prawie 10 tys. złotych w poprzedniej edycji to wynik, który przewyższył nasze oczekiwania i mamy nadzieję, że w tym roku dzięki Wam po raz kolejny ilość zebranych pieniędzy na szczytny cel wzrośnie. Nie zmieniliśmy sposobu „grania” i po raz kolejny będzie można poczuć dawkę adrenaliny siedząc na prawym fotelu rajdówki obok czołowych polskich kierowców. Szczegółowe informacje będziemy udostępniać na bieżąco. Potencjalnych sponsorów zainteresowanych umieszczeniem reklamy swojej firmy lub działalności prywatnej na plakatach oraz samochodach rajdowych zachęcamy do kontaktu – zamieńmy zabawę w czynienie dobra! Zapraszamy pod Urząd Gminy Węgierska Górka już 15 stycznia, gdzie znajdziecie nie tylko rajdówki, ale również pokaz Pierwszej Pomocy zaprezentowany przez firmę FANTOM. Wśród zawodników, którzy zapowiedzieli się wziąć udział w Naszym finale: Paweł Biegun (Lada VFTS), Łukasz Halama (Nissan Sunny Gti), Mateusz Gołek (Renault Clio), Krzysztof Procner (Renault Megane Coupe), Łukasz Kobiela, Tomasz Matejczyk (Mitsubishi Lancer EVO IX), Florian Wójcik-Mirski (Subaru Impreza GT), Adrian Zawadka (Subaru Impreza Sti), Artur Kobiela (Subaru Impreza Sti), Andrzej Rduch (Audi 80 quattro), Tomasz Mizera (BMW M3), Paweł Rączka (BMW E36 COUPE), Grzegorz Hornik (Subaru Impreza Sti), Tomasz Figura (Fiat Cinquecento).

Rallyshop.plRALLYSHOP.PL: Sklep rajdowy www.RallyShop.pl ma ogromną przyjemność już kolejny rok przekazać na licytacje Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy gadżet związany ze sportami motorowymi. Tym razem pomógł nam w tym Hubert "Birdman" Ptaszek. Podczas 25 finału zbieramy pieniądze na sprzęt dla oddziałów ogólnopediatrycznych i godną opiekę medyczną dla seniorów. Przedmiotem tej aukcji jest album RallyZoom 2016 - Kronika Polskich Rajdów podpisana osobiście przez Huberta Ptaszka, dnia 2 stycznia 2017 roku w nowej siedzibie naszego sklepu. LINK do aukcji.

Kajetan KajetanowiczRALLYSHOP.PL: - Sklep rajdowy www.RallyShop.pl ma ogromną przyjemność kolejny już rok przekazać na licytacje Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy gadżet związany ze sportami motorowymi. Tym razem pomógł nam w tym sam Rajdowy Mistrz Europy Kajetan "Kajto" Kajetanowicz! Podczas 25 finału zbieramy pieniądze na sprzęt dla oddziałów ogólnopediatrycznych i godną opiekę medyczną dla seniorów. Przedmiotem tej aukcji jest album RallyZoom 2016 - Kronika Polskich Rajdów podpisana osobiście przez dwukrotnego Rajdowego Mistrza Europy Kajetana "Kajto" Kajetanowicza, dnia 14 grudnia 2016 roku w nowej siedzibie naszego sklepu. Album stanowi podsumowanie rajdowego roku 2016. Na ponad 200 stronach znajdziecie setki najlepszych zdjęć z polskich OS-ów, relacji, wyników imprez. RallyZoom 2016 to książka, która obowiązkowo musi się znaleźć na półce każdego prawdziwego fana rajdów samochodowych! LINK do aukcji.