Gabryś celuje w tytuł

wto, 6 marca 2018 godz. 16:56:39 skomentuj rajdy
Tagi: gabryś, rsmp

Zbigniew Gabryś | fot. Mateusz Banaś

Zbigniew Gabryś, który dziś w Kotlinie Kłodzkiej sprawdzał swoją Fiestę R5, poinformował w rozmowie z Autoklubem, że w tym roku powalczy o tytuł mistrza Polski w klasyfikacji generalnej. Dla 45-latka zbliżający się sezon będzie drugim pełnym za kierownicą auta klasy R5. Za obsługę, podobnie jak przed rokiem, odpowiedzialna będzie stajnia Rallytechnology.

- Dzisiejsze jazdy polegały bardziej na rozjeżdżeniu się. Musiałem przypomnieć sobie jak jeździ się samochodem klasy R5. Warunki były ciężkie. Było sporo śniegu i błota pośniegowego, ale nam zależało na przypomnieniu sobie auta R5 - mówił Gabryś.

- Planujemy starty w mistrzostwach Polski. Zaliczymy wszystkie rundy. Już szykujemy się na Rajd Świdnicki i dwa tygodnie przed nim zaliczymy rallysprint w Czechach. To będzie mój drugi pełny sezon w R5, więc planem jest walka o mistrzowski tytuł. W zeszłym roku byłem trzeci, więc liczymy na lepsze rezultaty, ale wiemy, że konkurencja będzie jeszcze silniejsza - dodał.

- Trudno odnieść się do regulaminów. Osobiście wolałbym trochę więcej kilometrów oesowych. Ograniczając się do 120 kilometrów mała przygoda czy kapeć sprawią, że ciężko będzie odrobić straty - zakończył, oceniając nowy regulamin RSMP.

fot. Mateusz Banaś