Furuseth w ERC3

śro, 23 stycznia 2019 godz. 15:22:01 skomentuj rajdy

Furuseth i Hjerpe | fot. FIA ERC

Sindre Furuseth poinformował, że w tym roku zamierza powalczyć o tytuł mistrza Europy wśród juniorów dysponujących samochodami z napędem na jedną oś. 25-latek w poprzednim sezonie zaliczył trzy rundy FIA ERC, ale żadnej z nich nie ukończył. Dwa razy musiał pogodzić się z awarią silnika swojego Adama R2, a raz posłuszeństwa odmówiło zawieszenie.

- Jako prywatny zespół zrobiliśmy co w naszej mocy. Teraz będziemy w większym zespole i mam nadzieję, że większy sztab zapewni nam lepsze wyniki. Jednocześnie chciałbym podziękować Thomasowi Myhre Hansenowi, mojemu głównemu mechanikowi, który był ze mną przez sześć lat. Cały czas zajmował się moimi samochodami. Teraz zaczynam nową historię, ale dziękuję mu za wszystko, co zrobił - mówił Furuseth dla oficjalnej strony FIA ERC.

- Nie mam doświadczenia ze wszystkich imprez, ale tam, gdzie już startowałem, chcę walczyć o zwycięstwo. Na innych rajdach konieczna będzie szybka nauka na testach i bardzo dobre przygotowanie. Nie znam imprez na Azorach i Kanarach. Moim głównym celem jest mistrzostwo - dodał.

Norweg skorzysta z Peugeota 208 R2 zespołu Sainteloc. Na prawym fotelu zasiądzie Jim Hjerpe.

fot. FIA ERC