Ford Performance wesprze M-Sport

śro, 6 grudnia 2017 godz. 10:46:11 skomentuj rajdy

Ford Fiesta WRC '17 | Fot. M-Sport

Ford Performance - dział sportu Forda w Dearborn, w Michigan, wesprze technicznie M-Sport przed Rajdowymi Mistrzostwami Świata 2018. Amerykanie zajmą się m.in. aerodynamiką Fiesty WRC.

- Sébastien (Ogier) postawił sprawę jasno. Stwierdził, że chce widzieć zaangażowanie Forda - powiedział Motorsport News Malcolm Wilson. - Oczywiście, ja też tego pragnąłem. Bardzo chciałbym powrócić du budżetu, którym dysponują nasi rywale, ale w tej chwili tak się nie stanie.

Będziemy natomiast ściśle współpracować z Ford Performance od strony technicznej. Dla mnie wspaniałe jest to, że otrzymamy wsparcie techniczne, utrzymujące nas na poziomie konkurencji. Wymaga to funduszów, a wiele rzeczy można wykonać w Ameryce. Przykładem jest aerodynamika samochodu. Oni mają możliwości, żeby naprawdę nam pomóc.

Otrzymujemy duże wsparcie techniczne ze strony Ford of Europe. Musimy pamiętać, że w styczniu wystawiliśmy w rajdzie samochód, którego seryjna wersja ukazała się w sprzedaży dopiero pięć miesięcy później! Teraz jednak wesprze nas Ford Performance, aktywny w wyścigach GT. Prowadzimy z nimi naprawdę ważne prace nad aerodynamiką. Tego rodzaju pomoc jest dla nas bezcenna.