Ford nie wróci do WRC, Ogier blisko Citroena

śro, 27 września 2017 godz. 16:14:12 skomentuj rajdy

Sebastien Ogier | fot. twitter.com/SebOgier

Według informacji francuskiego Le Mag Sport Auto, Malcolm Wilson spotkał się w tym tygodniu z przedstawicielami Forda, by omówić ewentualną współpracę w przyszłym sezonie, ale marka nie planuje powrotu do WRC. M-Sport od 2012 samodzielnie wystawia Fiesty WRC.

Obecny sezon dla M-Sportu układa się bardzo dobrze i zespół przewodzi w klasyfikacji ekip, a Sebastien Ogier jest na czele tabeli kierowców. Francuz po opuszczeniu mistrzostw świata przez Volkswagena znalazł miejsce pod skrzydłami Malcolma Wilsona, ale niewielki budżet zespołu nie pozwala na szybsze rozwijanie konstrukcji. Mistrz świata wielokrotnie przyznawał także, że pozostanie w zespole tylko, gdy uzyska on fabryczne wsparcie Forda.

Francuski magazyn informuje także, że Sebastien Ogier jest bardzo blisko przejścia do Citroena. Co więcej, szef koncernu PSA: Carlos Tavares, miał dać Yvesowi Matonowi nieograniczony budżet na ściągnięcie Francuza. Wiele mówi się także o przejściu Otta Tanaka do Toyoty i ewentualnym transferze Elfyna Evansa do Hyundaia, co oznacza, że M-Sport musi rozpocząć poszukiwania kierowców na sezon 2018.

fot. twitter.com/SebOgier