Rally de España 2017 - Fiesty atakują

pią, 6 października 2017 godz. 10:26:52 skomentuj rajdy

Ott Tanak | fot. twitter.com/OttTanak

Ott Tanak i Martin Jarveoja popisali się najlepszym czasem na pierwszym odcinku specjalnym Rajdu Katalonii i przewodzą klasyfikacji generalnej rywalizacji. Duet M-Sportu w pokonanym polu zostawił Ostberga i Eriksena (+1,8), najszybszych z obozu Hyundaia: Neuville'a i Gilsoula (+2,1) oraz najlepszych w Citroenie: Meeke'a i Nagle'a (+2,7).

Esapekka Lappi wyjechał z serwisu z sześcioma twardymi oponami. Pięć twardych opon zabrali ze sobą Jari-Matti Latvala, Juho Hanninen i Mads Ostberg. Kierowcy Citroena postawili na cztery miękkie i dwie twarde opony, a kierowcy M-Sportu korzystający z Michelinów zdecydowali się na trzy miękkie i dwie twarde. Thierry Neuville postawił na sześciokołowy miękki zestaw, a Dani Sordo i Andreas Mikkelsen mają ze sobą cztery twarde opony i jeden miękki zapas.

- Nie ma żadnej linii. Jak na razie samochód jest dobry. Mam dobre wyczucie - mówił Tanak.

- To był dość dobry oes, ale mam sporo kurzu w samochodzie i niewiele widziałem - mówił Ostberg.

- Było w porządku. Na początku czułem się dziwnie, ale później złapałem dobry rytm i było lepiej - informował Neuville.

- Nie jest czysto. Jest sporo luźnego szutru - donosił Meeke.

Piątym czasem popisali się otwierający stawkę Sebastien Ogier i Julien Ingrassia (+3,0). Szósta lokata przypadła w udziale Andreasowi Mikkelsenowi i Andersowi Jaegerowi (+3,1), a siódma Jari-Matti Latvali i Miice Anttili (+3,2).

- W porządku. Jestem zadowolony z mojej jazdy. To nie był zły oes dla nas. Pojechałem czysto - relacjonował Ogier.

- To była bezpieczna jazda. Staram się przyzwyczaić do samochodu. Nie było niespodzianek. Potrzebuję trochę czasu, by jechać bardzo szybko - mówił Mikkelsen

- W porządku. Mam komplet twardych opon, co przyczyniło się do straty na tym odcinku. Wiedzieliśmy, że tu stracimy. Nie martwimy się tym. To lepszy wybór na Terra Alta - oceniał Latvala.

Dziesiątkę skompletowały załogi Evans/Barritt (+4,3), Sordo/Marti (+5,3) oraz Hanninen/Lindstrom (+7,3). Jedenasta lokata należy do Lappiego i Ferma (+7,6).

- Wciąż jest ślisko i nie ma czystej linii. Jest wiele różnych opcji - mówił Evans.

- Twarde opony są za twarde. Nie mieliśmy trakcji i przyczepności - tłumaczył Sordo.

- Jest pewna linia, ale jest bardzo wąska i niewystarczająca dla nas. Warunki są bardzo podstępne - informował Hanninen.

- Potrzebuję doświadczenia na tych odcinkach. Spodziewałem się czegoś więcej. Ogólnie pojechałem bardzo niechlujnie - mówił Lappi.

W WRC2 pierwszym liderem został Teemu Suninen, który ma 12,5 sekundy pzrewagi nad Janem Kopeckym. Trzeci jest Hiroki Arai (+15,3). Łukasz Pieniążek stracił do Fina 29,2 sekundy.

fot. twitter.com/OttTanak