Fiesta planem rezerwowym dla Ostberga

wto, 16 stycznia 2018 godz. 17:57:21 skomentuj rajdy

Mads Ostberg | fot. twitter.com/MadsOstberg

Mads Ostberg powiedział na łamach motorsport.com, że mimo podpisania umowy z Citroenem dotyczącej wspólnego startu w Rajdzie Szwecji, otrzymał on zgodę od francuskiej marki na wykorzystanie najnowszej Fiesty WRC w mniejszej imprezie. Norweg zaznaczył także, że w przypadku niedojścia do porozumienia w kwestii dalszych startów, planuje on prywatne występy w WRC.

- Potrzebuję kilometrów i mam zgodę Citroena na wykorzystanie Fiesty w tym tygodniu. Mój zespół był w M-Sporcie i samochód jest dostosowany do specyfikacji 2018. Auto było też na sprzedaż i nadal jest. W tej chwili zgoda Citroena dotyczy jednego startu, ale mam nadzieję, że będę mógł zaliczyć więcej imprez. Fiesta może być planem rezerwowym - mówił Ostberg.

Norweg zdradził także, że nie tylko on starał się o trzeciego Citroena na Rajd Szwecji. Nieoficjalnie mówi się, że o miejsce za kierownicą C3 WRC ubiegał się także Henning Solberg.

- Nie mogę powiedzieć, czy to on, ale byłbyś zaskoczony - komentował Norweg.

- Pojawię się w Monte Carlo, by spotkać się z chłopakami i poznać zespół na nowo. Po rajdzie pojedziemy do Francji, by wsiąść do samochodu i ustawić fotel, pasy oraz poznać wszystkie przyciski. To pierwszy krok w drodze do roli kierowcy fabrycznego. To moje ambicje i ciężko pracuję, by podpisać umowę. Wiem, co oznacza Citroen i pojawia się świetna okazja, by ponownie dołączyć do nich. W tej chwili mam zapewniony tylko jeden start, ale zrobię wszystko, by te drzwi pozostały otwarte - zakończył.

fot. twitter.com/MadsOstberg