Evans w barwach DMACK'a

wto, 10 stycznia 2017 godz. 13:39:51 skomentuj rajdy

Elfyn Evans & Daniel Barrit

DMACK World Rally Team potwierdził swoje plany na tegoroczne Rajdowe Mistrzostwa Świata. W ich barwach Fiestą WRC 2017 pojadą Elfyn Evans i Daniel Barrit.

Obsługą samochodu zajmie się M-Sport, dla którego Evans będzie trzecim punktującym kierowcą.

DMACK będzie również kontynuował program w WRC 2, liczący w tym sezonie siedem rund, ze zwycięzcami zeszłorocznego DMACK Fiesta Trophy. Do Osiana Pryce dołączą Max Vatanen i Jon Amstrong. Cała trójka podzieli się Fiestą R5.

W sezonie 2017 Drive DMACK Fiesta Trophy przekształca się w FIA Junior WRC. Podczas sześciu rund kierowcy będą rywalizowali identycznymi Fiestami R2T obsługiwanymi przez M-Sport.

- Jestem bardzo podekscytowany, że wracam do jazdy samochodem WRC w tym ekscytującym okresie dla sportu z samochodami nowej generacji i jestem wdzięczny DMACK'owi za tę możliwość - oświadczył Evans. - Jestem zadowolony z pracy z nimi w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy i bycia częścią rozwoju ich produktów na sezon 2017.

- Było mi ciężko będąc sezon z dala od najwyższego poziomu, ale to mnie bardziej zmotywowało i zdeterminowało, aby jak najlepiej wykorzystać tę szansę - dodał.

- Zeszły rok był kluczowy w historii DMACK, zarówno jeśli chodzi o osiągi i techniczne aspekty rozwoju - powiedział Dick Cormack, dyrektor zarządzający firmy. - Nasz mały, ale mocno skoncentrowany zespół poczynił ogromne postępy i jesteśmy zdeterminowani, aby utrzymać rozwój w tym sezonie. Elfyn był wspaniałym ambasadorem DMACK'a, kiedy zdominował mistrzostwa Wielkiej Brytanii i jestem pewien, że jego głód sukcesu będzie błyszczał w tym sezonie.