Rally Mexico 2018 - Evans chce wygrać

wto, 6 marca 2018 godz. 18:27:42 skomentuj rajdy

Elfyn Evans | fot. M-Sport

Elfyn Evans powiedział w rozmowie z Motorsport News, że celuje w zwycięstwo w Rajdzie Meksyku, by odrobić punktowe straty, które poniósł podczas dwóch pierwszych rund sezonu. Brytyjczyk w tym roku broni barw zespołu M-Sport Ford i korzysta z opon Michelin. Po dwóch rundach jest dopiero dziesiątym kierowcą w stawce, ale zapewnia mu to ósmą pozycję startową pierwszego dnia Rajdu Meksyku.

- Gdy jest gorąco i sucho, to zawsze pojawia się kwestia czyszczenia drogi. Pierwsza załoga na trasie nie będzie miała najlepszych warunków. Drugie przejazdy też nie są łatwe. Widzieliśmy to rok temu w Meksyku - mówił Evans.

- Ważne jest uzyskanie dobrego wyniku. Jedziemy tam, by zmienić kilka rzeczy. Nasz start sezonu był jak śmieć. Pokazaliśmy, że mieliśmy prędkość w Monte Carlo. Musimy być optymistami, ponieważ kapeć tam był pechowy. W Szwecji? Na zapoznaniu nie było kamienia, ale głęboko cięliśmy. Teraz musimy patrzeć w przyszłość - dodał.

- Realistycznie myśląc, jedziemy do Meksyku, by wygrać. Rozmawialiśmy już wiele razy i łatwo powiedzieć, że wygra się rundę WRC, a rzeczy toczą się inaczej. W Meksyku mamy jednak szansę i musimy ją wykorzystać. Wiele rzeczy musi wyjść, by osiągnąć sukces. Jedziemy tam z myślą o jak najlepszej pracy i nie widzę powodów do porażki. Musimy ruszyć z tym sezonem i to dobre miejsce, by zrobić krok naprzód - zakończył.

fot. M-Sport